Varnsdorf - Karviná 2:2Karviná nevyužila první šanci na návrat mezi elitu, béčku Slavie pomohl Olayinka

O postupujícím z druhé fotbalové ligy rozhodne až závěrečné 30. kolo. Vedoucí tým tabulky Karviná v dnešním předposledním zápase remizovala ve Varnsdorfu 2:2 a nevyužila úvodní šanci zajistit si první místo, z něhož se jde přímo do nejvyšší soutěže. Slezané mají před druhým Vyškovem dvoubodový náskok a v závěrečném kole jim stačí uhrát remízu s posledním Třincem, který dnes sestoupil. Třetí Příbram získala jistotu baráže, kterou si přinejhorším zahraje i Vyškov.

Lucky Ezeh z Karviné oslavuje gól. Ilustrační foto

Karviná by si v případě dnešního vítězství zajistila po roce návrat mezi elitu, zápas ve Varnsdorfu jí ale herně příliš nevyšel. Severočeši šli v deváté minutě do vedení. Samko vysunul průnikovou přihrávkou Schöna, který obešel brankáře Ciupu a otevřel skóre. Vzápětí Zbrožek fauloval ve vápně Mosese a hostující Málek z penalty srovnal.

Domácí znovu odskočili Slezanům ve 24. minutě. Dufek využil Bláhova pasu za obranu a střelou k tyči se nemýlil. Po změně stran nevyužil čtyři velké šance na zvýšení náskoku útočník Tanko. Karviné se ve druhé půli dlouho nedařilo, v 84. minutě však srovnala. Brankář Sirotník neudržel v rukavicích centr a střídající Ezeh z dorážky zařídil dělbu bodů.

"Chyběla nám bojovnost, můžeme být rádi za bod. Vytěžili jsme z minima maximum, protože jsme hráli až posledních 20 minut. Řekněme si na rovinu, že kdyby soupeř proměnil své tutovky, mohl vyhrát tak 5:1," řekl na tiskové konferenci trenér Karviné Tomáš Hejdušek.

"Chybí nám bod, musíme ho získat s Třincem. Nemyslím si, že by pro nás bylo výhodou, že Třinec sestoupil. Budou namotivovaní, pořád je to derby. Mohou hrát uvolněně, nemusejí se na nic ohlížet. Chceme doma vyhrát," uvedl Hejdušek.

Vyškov hrající domácí zápasy v Drnovicích se zachraňující se Jihlavou v poločase překvapivě prohrával, ale po změně stran dvěma góly rychle otočil stav na 2:1. K prvnímu místu, které jako jediné znamená přímý postup, potřebuje moravský celek v posledním kole nejen výhru v Chrudimi, ale také nepříliš pravděpodobnou porážku Karviné. V případě bodové rovnosti mají Vyškovští s lídrem tabulky horší vzájemnou bilanci.

Ze stejného důvodu se už nemůže na první příčku dostat Příbram, která ztrácí na Karvinou tři body. Celek od Litavky si ale díky vydřené výhře 1:0 nad sparťanskou rezervou zajistil účast v baráži o nejvyšší soutěž, neboť před čtvrtou Líšní drží již nedostižný čtyřbodový náskok. Brněnský tým přišel o naději na boj o postup mezi elitu po porážce 1:2 na hřišti slávistického "béčka". Vyškov i Příbram zaznamenaly třetí vítězství po sobě.

Slávistická rezerva si hodně pomohla v boji o udržení, definitivně zachráněna ale ještě není.Třinec je po prohře 0:1 s Opavou prvním jistým sestupujícím, o druhém se rozhodne mezi Jihlavou, Opavou, Slavií B a Prostějovem. Sešívaným pomohl nigerijský útočník Peter Olayinka, který po sezoně přestoupí do Crvené zvezdy Bělehrad.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 29. kolo:
Dukla Praha - Prostějov 4:1 (3:0)
Olomouc B - Táborsko 0:3 (0:1)
Příbram - Sparta Praha B 1:0 (0:0)
Slavia Praha B - Líšeň 2:1 (1:1)
Třinec - Opava 0:1 (0:0)
Varnsdorf - Karviná 2:2 (2:1)
Vlašim - Chrudim 4:0 (1:0)