Karviná - Vlašim 1:0Karviná v druhé lize gólem v páté minutě nastavení udolala Vlašim

Fotbalisté Karviné ve 20. kole druhé ligy vydřeli gólem v páté minutě nastavení výhru 1:0 nad Vlašimí. Jeden z uchazečů o postup do nejvyšší soutěže se tak na druhém místě tabulky přiblížil k vedoucímu Znojmu na dva body.

Karviná se proti outsiderovi dlouho trápila a pomohlo jí až vyloučení hostujícího brankáře Viktora Budínského za hru rukou mimo vápno v 75. minutě. Domácí poté ještě vystupňovali svůj tlak a náhradního gólmana Vlašimi Nguyena překonal v poslední minutě hlavou Lukáš Budínský.

Nečekanou ztrátu naopak utrpěl další z možných aspirantů na postup Sokolov. Favorit doma jen remizoval s posledním týmem tabulky Vyšehradem 0:0 a nevyužil možnost přiblížit se vedoucímu Znojmu na dva body.

Sokolov v úterní dohrávce ve Frýdku-Místku utrpěl první porážku v druholigové sezóně a nepovedený týden podtrhl dnešní překvapivou remízou s Vyšehradem. Baník nevyužil ani krátké přesilovky v závěru po vyloučení Egerta. Za hosty nastoupil i Volešák, přestože ve čtvrtek dostal od disciplinárky dvouměsíční trest za surový zákrok a vážné zranění protihráče. Ihned se však proti verdiktu odvolal, takže zatím může hrát.

V druhém dopoledním duelu remizoval Třinec ve slezském derby s Opavou 1:1. Hosté vedli poté, co Schaffartzik proměnil penaltu, ale v 72. minutě srovnal Dedič. Opava v druhé lize remizovala popáté za sebou a potřetí po sobě výsledkem 1:1.

Remízou skončil i zápas mezí Táborskem a Varnsdorfem, v němž diváci branku neviděli. Jihočeský celek i ve třetím jarním duelu remizoval a neporaženi v novém roce zůstali také hosté.

20. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - Slavoj Vyšehrad 0:0
Rozhodčí: Dresler - Pochylý, Kotalík. ŽK: Mareš, Kvída, Volešák, Egert. ČK: 77. Egert (všichni Vyšehrad). Diváci: 680.
Sokolov: Belaň - Medveděv (89. Mejdr), Jablonský, Vondráček, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak, Dvořák II (83. Procházka), Pouček (67. Machek) - Přeučil. Trenér: Šmejkal.
Vyšehrad: Štěpanovský - Prosek, Egert, Kvída, Tusjak - Kraják (90+1. Matějka), Volešák (75. Soldát), Mareš, Smolák - Madej (73. Strnad), Vyhnal. Trenér: Novotný.
Fotbal Třinec - SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 72. Dedič - 36. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Fišer. ŽK: Malcharek, Čelůstka, Salachna - Kuzmanovič, Jursa. Diváci: 552.
Třinec: Paleček - Velner, Bedecs, M. Čelůstka, Janoščín - Motyčka, Salachna - Malcharek (60. Joukl), Málek (90. Tomovič), Janošík (77. Ceplák) - Dedič. Trenér: Kula.
Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina - Jurečka, Mozol (78. Janetzký), Jursa, Schaffartzik - Kuzmanovič (73. Přichystal), Mrázek (89. Horka). Trenér: Baránek.
Karviná - Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 90.+5 L. Budínský. Rozhodčí: Orel - Hock, Antoníček. ŽK: Janda, Vondra, Nguyen, Nový, Pimpara. ČK: 75. V. Budínský (všichni Vlašim). Diváci: 1245.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka - Moravec (59. Fiala), L. Budínský, Glaser (46. Panák), Puchel - Pospěch (46. Urgela). Trenér: Weber.
Vlašim: V. Budínský - Nový, Pimpara, Štochl, Vondra - Janda (65. Nečas), Vebr, Tarczal, Frizoni (65. Průcha) - Jícha, Hadaščok (77. Nguyen). Trenér: Hašek.
Táborsko - Varnsdorf 0:0
Rozhodčí: Machálek - Dobrovolný, Koval. ŽK: Kučera, Nešický, Ciferský, Mráz - Martan.
Táborsko: Toma - Juroška (59. Valenta), Ciferský, Mráz, Hanzlík - Džafič (79. Běloušek), Pilík, Kučera, Nešický, Ciku - Froněk. Trenér: Frňka.
Varnsdorf: Porcal - Filip, Neuberg, Zbrožek, Tvaroha - Martan, Djurdjevič (83. Rudnytskyy), Mehanovič (72. Jurča), Jakovlev, Daníček (62. Houser) - Schubert. Trenér: Veselý.