Příbram - Vlašim 0:3Líšeň v druhé lize podlehla Spartě B, Příbram nestačila na Vlašim

Fotbalisté Líšně v 25.kole prohráli doma 0:1 se Spartou B a nevyužili šanci dostat se do čela neúplné tabulky. Příbram v prvním utkání pod vedením kouče Karla Krejčího podlehla na svém hřišti 0:3 Vlašimi.

Radost v podání mladých fotbalistů Slavie. (ilustrační foto)

Druhá Líšeň nezdolala Spartu B ani podruhé v ročníku. Po podzimní remíze 0:0 dnes rozhodl jedinou brankou v 24. minutě Schánělec. Pražané vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a dostali se na osmou příčku.

Prohrála i třetí Příbram, která nebodovala potřetí v řadě. Vlašim vyhrála zásluhou gólů Smejkala, Musila a Suchana, který se 14. trefou v ročníku osamostatnil v čele tabulky střelců soutěže.

Utkání dvou ligových B-týmů Slavie a Olomouce rozhodly "slepené" góly z 60. a 63. minuty. Nejprve Vaněček navázal na trefu z minulého kola proti Příbrami (4:1) a vzápětí se prosadil i jeho náhradník Fiala. Hanáci jsou desátí nadále o skóre před Táborskem. Slavia nevyhrála pošesté za sebou.

Dukla doma remizovala 1:1 s Chrudimí a po třech utkáních ztratila body. Hostující tým poslal do vedení v 21. minutě Juliš, po hodině hry vyrovnal Peterka. Pražský celek se posunul na čtvrté místo, Chrudim je devátá.

Táborsko díky vydařenému prvnímu poločasu vyhrálo 2:1 na hřišti Třince. Prostějov udolal 1:0 Jihlavu.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 25. kolo:
Slavia Praha B - Olomouc B 0:2 (0:0)
Branky: 60. Vaněček, 63. Fiala. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Líkař. ČK: 90.+4 Planka (Slavia). ŽK: Hromada - Poulolo, Galus, Uriča. Diváci: 373.
Třinec - Táborsko 1:2 (0:2)
Branky: 47. Machuča - 10. Kopřiva, 24. Šašinka. Rozhodčí: Zaoral - Kotík, Žurovec. ŽK: Foltýn, Holík, Brak, Jursa - Novák, Kateřiňák, Koné, Šašinka, Pastornický. Diváci: 260.
Dukla Praha - Chrudim 1:1 (0:1)
Branky: 60. Peterka - 21. Juliš. Rozhodčí: Kvítek - Vyhnanovský, Špindlerová. ŽK: Matějka - Řezníček, Látal, Floder. Diváci: 1203.
Líšeň - Sparta Praha B 0:1 (0:1)
Branka: 24. Schánělec. Rozhodčí: Krejsa - Lakomý, Šimáček. ŽK: Sokol, Polášek, Černín, Čermák, Jeřábe, Otrísal - Jonáš, Kaštánek, Nalezinek. ČK: 73. Večerka (Sparta). Diváci:828.
Prostějov - Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 52 Bartolomeu. Rozhodčí: Orel - Kříž, Bureš. ŽK: Vejmola, Bartolomeu, Koudelka (všichni Prostějov). Diváci: 560.
Příbram - Vlašim 0:3 (0:2)
Branky: 16. Smejkal, 34. Suchan 83. Musil. Rozhodčí: Vokoun - Pfeifer, Cichra. ŽK: Čejka, Švestka - Halinský, Křišťan. Diváci: 869.