Pardubice - Líšeň 2:0Pardubice si výhrou nad Líšní pojistily vedení v druhé lize

Fotbalisté Pardubic dál kralují druhé lize. Východočeši v 10. kole porazili doma nováčka soutěže Líšeň 2:0 a pojistili si vedení v tabulce. Před druhou Duklou Praha, která zvítězila 3:2 v Sokolově, mají pětibodový náskok. O další dva body zpět je třetí Jihlava, která má zápas k dobru. Čtvrtý Hradec Králové ve šlágru podlehl v Brně 1:2.

Fotbalisté Líšně.

Pardubice jako jediné v soutěži drží neporazitelnost a po výhře nad Líšní si připsaly už osmý plný bodový zisk v sezoně. V 21. minutě otevřel skóre Kohút a v nastavení přidal do poloodkryté branky pojistku střídající Miker. V té době už brněnský celek hrál bez vyloučeného Hlavici, který dostal v 64. minutě druhou žlutou kartu.

Dobrou formu má také Dukla. Jediný sestupující tým z minulé sezony nejvyšší soutěže navázal na domácí výhru 3:2 nad Ústím nad Labem a zvítězil popáté z posledních šesti kol. Dvěma góly k tomu přispěl Hašek a jednou se trefil Hadaščok, který v minulém kole zaznamenal hattrick. Sokolov je předposlední.

O skóre poslední příčka patří Varnsdorfu, který v druhé lize prohrál popáté za sebou, tentokrát 1:3 na Strahově s Vyšehradem. Pražský nováček se vítězstvím částečně oklepal ze středečního debaklu 0:8 v domácím poháru se Slavií. Vyšehrad rozhodl už během úvodních čtyř minut, kdy dal dva góly. Ve 14. minutě snížil z penalty Ondráček, ale v 85. minutě se podruhé v utkání trefil domácí Laňka.

Ve šlágru bývalých ligových týmů zvítězilo Brno nad Hradcem Králové 2:1. Na gól domácího Vaňka sice v 83. minutě odpověděl z penalty Zbrožek, ale tři minuty před koncem rozhodl Šmíd. Pátá Zbrojovka ztrácí na čtvrtý Hradec dva body.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Líšeň 2:0 (1:0)
Branky: 21. Kohút, 90.+1 Miker. Rozhodčí: Hanousek - Myška, Lakomý. ŽK: J. Jeřábek, Zifčák, Kohút, Miker - M. Jeřábek, Hlavica, Machálek, M. Vintr. ČK: 64. Hlavica. Diváci: 1282.
Pardubice: Letáček (82. Šmíd) - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - J. Jeřábek - Kohút, Sokol (73. Miker), Solil, Zifčák - Černý (90.+5 Mužík). Trenér: Novotný.
Líšeň: Šustr - M. Jeřábek, Hlavica, Bačo - Čermák - Reteno, Demeter (62. Málek), Hladík, O. Vintr (46. M. Vintr) - Zikl (67. Ševčík), Machálek. Trenér: Kafka.
Sokolov - Dukla Praha 2:3 (0:1)
Branky: 47. vlastní Piroch, 80. Čihák - 31. a 56. Hašek, 71. Hadaščok. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Machek, Hošek, Červenka, Čihák - Chlumecký, Koval, Hadaščok, Preisler. Diváci: 855.
Sokolov: Šiman - Šmehyl, Hošek, Čihák, Jakub Dvořák II. - Machek, Machuča - Štípek (68. Štursa), Selnar (79. Kopřiva), Vávra (79. Fišer) - Červenka. Trenér: Šturma.
Dukla: Hruška - Chlumecký, Piroch, Souček - Doumbia, Koval (63. Ayong), Kott, Krunert, Preisler - Hadaščok (83. Kozma), Hašek (72. Holík). Trenér: Skuhravý.
Vyšehrad - Varnsdorf 3:1 (2:1)
Branky: 4. a 85. Laňka, 1. Pouček - 14. Ondráček z pen. Rozhodčí: Julínek - Koval, Vaňkát. ŽK: Pardubský, Švejdík, Kozel, Rataj, Laňka - Houser, Bláha. Diváci: 400.
Vyšehrad: Otáhal - Pardubský (46. Rataj), Nitrianský, Švejdík, Jablonský - Kozel - Pouček (8á. Žežulka), Drobílek (90. Brejcha), Verner, Laňka - L. Veselý. Trenér: R. Veselý.
Varnsdorf: Samoel - Rudnytskyy, Richter, Lehoczki, Heppner - Bláha (79. Novák), Houser - Barac, Kocourek, Breda (72. Micovčák) - Ondráček (77. Kazda). Trenér: Oulehla.
Prostějov - Chrudim 1:1 (1:0)
Branky: 16. Biolek - 90.+3 Mastík z pen. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Bureš. ŽK: Bréda, Kroupa, Polák, Lutonský, Rolinc - Hlavsa, Řezníček, Mrázek. ČK: 90.+2 Polák. Diváci: 474.
Prostějov: Bréda - Biolek, Schuster, Janíček, Lutonský - Polák - Píchal (74. Rolinc), Slaměna (90. Kotouč), Střeštík (61. Pernackyj), Šteigl - Kroupa. Trenér: Machala.
Chrudim: Mrázek - Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa (68. Mastík) - Sixta, Janoušek - Kesner, Froněk (68. Ujec), Dostálek (75. Drahoš) - Rybička. Trenér: Veselý.
Brno - Hradec Králové 2:1 (1:0).
Branky: 35. Vaněk, 87. Šmíd - 82. Zbrožek z pen. Rozhodčí: Petřík - Vlasjuk, Matoušek. ŽK: Šural, Pavlík, Magera - Urma, Jukl. Diváci: 2752.
Brno: Floder - Šural, Pavlík, Šmíd, Eismann (84. Pázler) - Krška (63. Štepanovský), Sedlák, Vaněk, Šumbera (81. Fousek) - Růsek, Magera. Trenér: Šustr.
Hradec: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Zbrožek, Vlkanova (71. Firbacher), Jukl, Soukeník (58. Prekop), Frýdek (46. Leibl) - Šípek. Trenér: Frťala.