Sparta B - Táborsko 2:1Rezerva Sparty ve druhé lize porazila Táborsko a opustila sestupové pásmo

Fotbalisté B-týmu Sparty ve 21. kole druhé ligy zdolali Táborsko po obratu 2:1 a opustili sestupové pásmo. Z předposledního místa se posunuli na jedenácté. Na dně tabulky zůstala rezerva Slavie po porážce 0:1 ve Varnsdorfu. Severočeši jsou pátí.

Táborsko na Žižkově poslal do vedení v 10. minutě Mach. Domácí tým otočil skóre ve druhé půli. Po hodině hry vyrovnal Schánělec a v 84. minutě stoper Vydra proměněnou penaltou zařídil sparťanské rezervě první výhru po třech kolech. Jihočeši protáhli šňůru bez vítězství na šest zápasů a jsou třináctí.

Zápas ve Varnsdorfu rozhodl v nastaveném čase prvního poločasu Osmančík hlavou po rohu. Slávistické "béčko" po změně stran odpovědět nedokázalo a nevyhrálo potřetí za sebou. Na první nesestupovou pozici ztrácí tři body.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Slavia Praha B 1:0 (1:0)
Branka: 45.+3 Osmančík. Rozhodčí: Dorušák - Pochylý, Lakomý. ŽK: Ludvíček - Labík, Beran. Diváci: 985.
Sparta Praha B - Táborsko 2:1 (0:1)
Branky: 61. Schánělec, 84. Vydra z pen. - 10. Mach. Rozhodčí: Kotala - Bureš, Šafránková. ŽK: Hodouš, Váňa - Mach, Novák, Koné. Diváci: 422.