Jihlava - Vyšehrad 1:1Šemíci i v oslabení zachránili na Vysočině cenný bod

5. 3. 2021 15:52Aktualizováno 5. 3. 2021 16:35

Přesně tři měsíce trvala zimní pauza fotbalové Fortuna Národní ligy. Úvodní jarní duel 13. kola mezi Jihlavou a posledním Vyšehradem skončil nerozhodně 1:1. Skóre otevřel domácí mladík Michal Ševčík z penalty. Domácí měli i poté několik tutovek a po Králíčkově vyloučení hráli dokonce celou druhou půli proti deseti, další gól už ovšem nepřidali. Vysočinu tak těsně před koncem šokovali oslabení Pražané, když z penalty vyrovnal Pavel Vandas. Vyšehrad tak bodoval v druhém ligovém zápase v řadě.

Snímek z prvního jarního utkání Jihlavy (ve žlutém) s Vyšehradem.Foto: fcvysocina.cz

Celou sezonu jsou poslední, sestoupit však nechtějí. Šemíci přes zimu přivedli na Vyšehrad spoustu posil a jejich naděje na záchranu ještě žije. Podzim zakončili vůbec první výhrou v sezoně nad Blanskem, jaro otevřeli cenným bodovým ziskem na Vysočině.

Skóre se pohnulo, když Košút zboural pronikajícího Ševčíka ve vápně a byla nařízena penalta. Míče se chopil sám faulovaný a prudkou střelou k tyči nedal Babkovi šanci zakročit.

Hned po přestávce se hostům ještě víc přitížilo. Milan Králíček po faulu ve vzdušném souboji vyfasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Jihlavští litují, že nedokázali vstřelit druhý gól. Když už se zdálo, že mají tři body v hrsti, Arroyo podrazil ve vápně Černého a také Vyšehrad dostal možnost skórovat z penalty. Minutu před koncem ji zkušeně proměnil Pavel Vandas. Ve třetí minutě nastavení dostal míč do sítě také jihlavský Vojtěch Patrák, pro předchozí útočný faul ale branka neplatila.

Druhá fotbalová liga - 13. kolo:
Jihlava - Vyšehrad 1:1 (1:0)
Branky: 22. Ševčík z pen. - 89. Vandas z pen. Rozhodčí: Cieslar - Mikeska, Bureš. ŽK: Vlček - Králíček. ČK: 46. Králíček. Bez diváků.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
14.5.2022 30. kolo Vlašim FC Sellier&Bellot Vlašim - Slezský FC Opava Opava Vlašim - Opava 3 : 1
20220514T17 : 30:00+0000
Vlašim vs. Opava
Vlašim
Opava
14.5.2022 30. kolo Sparta B AC Sparta Praha B - MFK Chrudim Chrudim Sparta B - Chrudim 2 : 2
14.5.2022 30. kolo Žižkov FK Viktoria Žižkov - SK Líšeň Líšeň Žižkov - Líšeň 3 : 1
14.5.2022 30. kolo Vyškov MFK Vyškov - FK Dukla Praha Dukla Vyškov - Dukla 1 : 1
14.5.2022 30. kolo Varnsdorf FK Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava Jihlava Varnsdorf - Jihlava 0 : 0
14.5.2022 30. kolo Ústí FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec Třinec Ústí - Třinec 3 : 2
14.5.2022 30. kolo Příbram 1. FK Příbram - 1. SK Prostějov Prostějov Příbram - Prostějov 2 : 4
14.5.2022 30. kolo Brno FC Zbrojovka Brno - Táborsko Táborsko Brno - Táborsko 1 : 1