Hradec - Táborsko 1:1Votroci vstoupili do druhé ligy domácí remízou s Táborskem

Hradec Králové

Fotbalistům Hradce Králové se nevydařil vstup do nové sezóny druhé ligy. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže v prvním kole doma jen remizoval 1:1 s Táborskem.

Hradec měl od začátku převahu a víc šancí, přesto ve 41. minutě otevřeli skóre hosté. Brankář Ottmar udělal hrubou chybu v rozehrávce, kterou potrestal Musiol.

V 60. minutě po akci Vlkanovy vyrovnal Schwarz. "Votroci" pak soupeře jasně přehrávali a sahali po vítězném gólu, ale Táborsko podržel několika výbornými zákroky gólman Toma.

I druhé dnešní utkání skončilo remízou. Vítkovice na svém stadionu hrály 0:0 s Ústím nad Labem. Zřejmě největší šanci zápasu nevyužil v 50. minutě domácí Kučera, který netrefil míč před odkrytou brankou.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - MAS Táborsko 1:1 (0:1)
Branky: 61. Schwarz - 40. Musiol. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Kubec. ŽK: Blecha (Táborsko). Diváci: 1222.
Hradec: Ottmar - Funda (31. Shejbal), Bederka, Plašil, Černý - Schwarz, Jirsák - Vlkanova, Zorvan (73. Šípek), Martan - Pázler. Trenér: Havlíček.
Táborsko: Toma - Navrátil, Zavadil, Nešický (89. Kopřiva), Kučera - Souček, Prošek, Musiol, Klusák - Mysliveček (55. Blecha), Mršič. Trenér: Nádvorník.
MFK Vítkovice - FK Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Mrázek - Horák, Pochylý. ŽK: Matěj, Prajza, Mikula, Honiš - Peterka. Diváci: 472.
Vítkovice: Květon - Cverna, Honiš, Mikula, Prajza - Fiala (62. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (75. Bzirský), Kučera - Mišinský, Mrázek. Trenér: West.
Ústí: Kotěra - Zeman, Pimpara, Vaněk, Leibl - Pilík, Miskovič, Peterka, Richter (77. Jindráček), Procházka (88. Šnirc) - Matějka (65. Kacafírek). Trenér: Skála.