Žižkovská Viktoria porazila Blšany a vrací se mezi elitu

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v nedělní dohrávce 27. kola druhé ligy Blšany 1:0 a po třech letech se vrátí do první ligy. Viktoria vede tři kola před koncem druhé nejvyšší soutěže tabulku se sedmibodovým náskokem na Bohemians 1905 a neskončí už hůř než na druhém postupovém místě. Ve druhém nedělním utkání se fotbalistům Bystrce nepodařilo přehrát doma Třinec a zůstali na poslední příčce.

Ilustrační foto

Žižkovští neměli v nezvyklém večerním času jednoduchou úlohu, protože loňský prvoligista se předvedl v dobrém světle a kdyby Bogdanov ve dvanácté minutě nenastřelil pouze tyč, mohl se zápas vyvíjet jinak. Domácí byli aktivnější a ve 37. minutě po centru Straceného vstřelil hlavou Labant ze sedmi metrů postupový gól.

Domácí působili nervózně, ale pomohl jim i hlavní rozhodčí, který Viktorii v 64. minutě odpustil penaltu. Žižkovští ani potom tým bojující o záchranu výrazně nepřehrávali, spíše naopak. Návrat mezi elitu si už ale opatrnou hrou pohlídali. Zvlášť když hosté dohrávali po zkratu Bogdanova v deseti. Ve třetí minutě nastaveného času ale měli domácí namále, protože zkušený Jiří Novotný spálil obrovskou šanci.

Bystrc v boji o udržení ztratila, podlehla Třinci

Fotbalisté Bystrce prohráli v duelu o záchranu doma s Třincem 0:1 a zůstali v tabulce na posledním místě. Třinec si díky tříbodovému zisku polepšil na dvanáctou pozici.

V důležitém utkání dvou ohrožených týmů sice měli domácí hráči vytrvalou převahu, jejich akce však vesměs končily před soupeřovou šestnáctkou. Pozorně bránící hosté se prosadili v závěru první půle, když se Martinčíkův přímý kop odrazil od tyče do sítě. Druhý poločas se nesl ve znamení pokračujícího tlaku brněnského celku, který si však katastrofální koncovkou značně zkomplikoval cestu k záchraně.

Viktoria Žižkov - Chmel Blšany 1:0 (1:0)
Branka: 37. Labant. Rozhodčí: Michel - Chytil, Ondo. ŽK: Kušnír, Švancara - Jamrich. ČK: 88. Bogdanov (Blšany). Diváci: 1452.
Žižkov: Bartalský - Kučera (70. Kalod), Labant, Šťastný, Jambor - Kušnír, Jan Novotný, Král, Stracený - Švancara (90. Bukač), Demjan (85. Procházka). Trenér: Skalba.
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Jiří Novotný, Benko (79. Krejčík) - Bogdanov, Loos, Jedinák, Da Silva (66. Rosendo) - Kožíšek, Smejkal. Trenér: Bičovský.
Bystrc - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 42. Martinčík. Rozhodčí: Moláček - Filípek, Tulinger. ŽK: Novakovič, Krejčíř - Vreštiak, Maceček, Brezničan. Diváci: 820.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Novakovič, Houšť, Kasálek (56. Kalina) - Logara (74. Bielik), Schuster, Nechvátal, Belej - Smutný (70. Mrázek), Zedníček. Trenér: Machala.
Třinec: Vreštiak - Lisický, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř (46. Vavruša), Čelůstka, Cieslar (86. Kořínek), Janeček, Martinčík - Maceček (85. Szmek). Trenér: Čopiak.