Brno - Vyškov 2:2Žolík zachránil Zbrojovce v derby aspoň bod, Ústí vyhrálo

15. 10. 2021 19:01Aktualizováno 15. 10. 2021 20:03

Jihomoravské derby spělo k senzaci, nováček měl skalp lídra na dosah. Favorita nakonec zachránil střídající žolík. Fotbalisté vedoucí Zbrojovky Brno v utkání 11. kola Fortuna Národní ligy remizovali s Vyškovem 2:2. Ústí nad Labem porazilo Vlašim 2:1.

Richard Dostálek, trenér ZbrojovkyFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Divákům v polovině prvního poločasu zatrnulo. Brankář Berkovec se při vybíhání nedomluvil se spolhráčem Hlavicou a srazili se hlavami. Na hřiště okamžitě zamířili zdravotníci a posléze nosítka. Srážka nevypadala vůbec dobře, oba zranění museli odstoupit.

Možná i pod vlivem nepříjemného okamžiku fotbalisté Brna poprvé od konce srpna nezvítězili.

Zbrojovku sice poslal do vedení na konci prvního poločasu Fousek, který obstřelil brankáře Šustra. Nováček soutěže ale po hodině hry vyrovnal zásluhou Marka Vintra. Stejná hráč pak dokonal obrat, když se trefil z penalty odpískané po faulu na bratra Ondřeje. Vyškov byl blízko třetí venkovní výhře v řadě, Brňanům však v samotném závěru vystřelil bod střídající Rogožan.

Ústí nad Labem porazilo Vlašim 2:1 a po dvou porážkách opět triumfovalo. Arma však na domácím hřišti prohrávala, Středočechům zajistil vedení v 67. minutě Červenka. Vyrovnání Severočechů přišlo dvacet minut před koncem, kdy se hlavou prosadil Brak. Obrat poté střelou pod břevno dokonal krátce před koncem ústecký kapitán Prošek.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Vyškov 2:2 (1:0)
Branky: 40. Fousek, 90. Rogožan - 62. a 84. (druhá z pen.) M. Vintr. Rozhodčí: Radina - Dresler, Šimáček. ŽK: Ševčík, Hladík - Fofana, M. Vintr, O. Vintr, Klesa. Diváci: 2618.
Ústí nad Labem - Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 70. Brak, 86. Prošek - 67. Červenka. Rozhodčí: Petřík - Pečenka, Volf. ŽK: Jiránek, Miskovič, Krobot, Ogiomade, Plachý - Breda, Blecha, Svoboda. Diváci: 625.

Souhrn z výsledků:
28.11.2021 16. kolo Žižkov FK Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf Varnsdorf Žižkov - Varnsdorf 0 : 2
20211128T10 : 15:00+0000
Žižkov vs. Varnsdorf
Žižkov
Varnsdorf
27.11.2021 16. kolo Táborsko Táborsko - 1. FK Příbram Příbram Táborsko - Příbram 2 : 3
27.11.2021 16. kolo Prostějov 1. SK Prostějov - AC Sparta Praha B Sparta B Prostějov - Sparta B Odloženo
27.11.2021 16. kolo Opava Slezský FC Opava - FC Zbrojovka Brno Brno Opava - Brno Odloženo
27.11.2021 16. kolo Líšeň SK Líšeň - MFK Vyškov Vyškov Líšeň - Vyškov Odloženo
27.11.2021 16. kolo Chrudim MFK Chrudim - FC Sellier&Bellot Vlašim Vlašim Chrudim - Vlašim Odloženo
27.11.2021 16. kolo Dukla FK Dukla Praha - FK Fotbal Třinec Třinec Dukla - Třinec 0 : 0
20211127T10 : 15:00+0000
Dukla vs. Třinec
Dukla
26.11.2021 16. kolo Jihlava FC Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem Ústí Jihlava - Ústí Odloženo

Souhrn z kalendáře:
4.3. 18 : 00 17. kolo Ústí FK Ústí nad Labem - SK Líšeň Líšeň Ústí - Líšeň Vsadit
5.3. 10 : 15 17. kolo Třinec FK Fotbal Třinec - MFK Chrudim Chrudim Třinec - Chrudim Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Brno FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov Prostějov Brno - Prostějov Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Dukla FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava Jihlava Dukla - Jihlava Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Příbram 1. FK Příbram - FK Viktoria Žižkov Žižkov Příbram - Žižkov Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Vyškov MFK Vyškov - Slezský FC Opava Opava Vyškov - Opava Vsadit
6.3. 10 : 30 17. kolo Sparta B AC Sparta Praha B - FK Varnsdorf Varnsdorf Sparta B - Varnsdorf Vsadit
6.3. 14 : 30 17. kolo Vlašim FC Sellier&Bellot Vlašim - Táborsko Táborsko Vlašim - Táborsko Vsadit