Hlavní obsah

Čtrnáctiletý Kei je nejmladším fotbalistou MLS, podepsal smlouvu v Salt Lake

15. 1. 2022 11:59

Tým MLS Real Salt Lake podepsal dvouletou smlouvu s teprve čtrnáctiletým fotbalovým útočníkem Axelem Keiem. Rodák z Pobřeží slonoviny se tak stal nejmladším hráčem MLS v historii a překonal věkový rekord někdejšího velkého talentu Freddyho Adua.

Foto: Twitter:@ESPNFC, Twitter

Alex Kei se stal nejmladším fotbalistou, který kdy podepsal smlouvu v MLS.Foto: Twitter:@ESPNFC, Twitter

Článek

Kei oslavil čtrnáctiny teprve 30. prosince loňského roku a měří 193 centimetrů. Vyrůstal v Brazílii, kde hrál jeho otec profesionálně fotbal, a v roce 2017 se přestěhoval do San Diega.

Coby člen klubové akademie už loni v říjnu Kei nastoupil za farmářský tým Real Monarchs k utkání USL Championship, což je druhá nejvyšší soutěž pod MLS. Ve 13 letech a osmi měsících se tak podle dostupných údajů stal nejmladším hráčem, jenž se představil v profesionálním americkém kolektivním sportu.

Dosud nejmladším podepsaným hráčem klubem MLS byl ghanský rodák Adu, jenž byl v roce 2004 v době podpisu smlouvy s D.C. United o 153 dnů starší než nyní Kei. Během kariéry si sice Adu připsal 17 startů za seniorskou reprezentaci USA, ale velká očekávání do něj vkládaná ani zdaleka nenaplnil.

Reklama

Sdílejte článek