Hlavní obsah

V hotelu pro české fotbalisty ve Vratislavi byla legionella. Tým chce garance, že je vše v pořádku

22. 5. 2012 15:59Aktualizováno 22. 5. 2012 18:21

V pětihvězdičkovém hotelu Monopol v centru Vratislavi, kam se na evropský fotbalový šampionát nastěhuje česká reprezentace, hygienici v dubnu objevili nebezpečné bakterie legionelly. Informovala o tom polská média, nyní je údajně už vše v pořádku. Podle ředitelky hotelu vedení českého týmu o nedávných problémech ví.

Hotel Monopol ve Vratislavi, kde bude bydlet během evropského šampionátu česká fotbalová reprezentace.

Článek

Bakterie způsobující nebezpečnou nemoc, při níž se umírá zejména na komplikace jako například těžký zápal plic, byly ve vodovodním potrubí. "Ty bakterie se mohou rozmnožit v teplovodním potrubí v situaci, kdy teplota vody výrazně klesne," řekla portálu gazeta.pl ředitelka hotelu Magdalena Kaszewiaková.

V Monopolu se to stalo poté, co prasklo jedno z potrubí v hotelovém relaxačním centru. Kvůli poruše bylo třeba velmi snížit teplotu vody. Kaszewiaková tvrdí, že hned poté, co se vedení hotelu dozvědělo o nálezu bakterií legionelly, najalo specializovanou firmu, která potrubí pročistila.

Hotel také pořídil zařízení vypouštějící oxid chloričitý, který bakterie ničí. Vodu z vodovodu  ještě budou kontrolovat hygienici.

Česká výprava chce garance

Šéf vratislavských hygieniků Jacek Klakoczar řekl Polskému rozhlasu, že kdyby se ukázalo, že bakterie ve vodovodním potrubí jsou i nadále, bylo by v krajním případě nutné zakázat používání teplé vody, nebo dokonce celý hotel zavřít. "Ale neočekávám, že by byly problémy se zlikvidováním bakterie," dodal hygienik.

Česká výprava bude požadovat od polské strany garanci, že je vše v pořádku. "Ta bakterie samozřejmě nemá ve vodě co dělat. Může způsobit u oslabených jedinců poškození dýchacího aparátu a v krajním případě i smrt. Budeme požadovat garanci negativních výsledků dalších testů," řekl lékař české reprezentace Petr Krejčí novinářům během soustředění v Rakousku.

Mistrovství Evropy, které společně s Polskem pořádá Ukrajina, začne 8. června. Česká reprezentace má do Vratislavi, kde odehraje všechny zápasy v základní skupině, přijet 3. června.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •