Hlavní obsah

Trenér Petkovic zůstane i po EURO na lavičce švýcarské fotbalové reprezentace

4. 7. 2021 12:35

Trenér Vladimir Petkovic zůstane po vyřazení fotbalistů Švýcarska ve čtvrtfinále mistrovství Evropy u národního týmu. Jeho setrvání ve funkci potvrdil po návratu reprezentantů do Curychu šéf svazu Dominique Blanc, podle něhož nepřichází Petkovicův odchod v úvahu.

Foto: Kirill Kudryavtsev, Reuters

Trenér švýcarské fotbalové reprezentace Vladimir Petkovic.Foto: Kirill Kudryavtsev, Reuters

Článek

"Jeho odchod není absolutně na pořadu dne, máme smlouvu do konce roku 2022. S prací trenéra jsme velice spokojeni, to je jasné," řekl Blanc.

Během šampionátu se objevily spekulace, že Petkovic, jenž Švýcarsko trénuje od roku 2014, od nové sezony zamíří do Zenitu Petrohrad. Právě v Petrohradu pak reprezentanti země helvétského kříže vypadli ve čtvrtfinále s favorizovaným Španělskem až na pokutové kopy a jen těsně jim unikl historický postup mezi čtyři nejlepší.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

Reklama

Sdílejte článek