Známkování hráčů: Masopust nečekaným hrdinou a jedničkářem generálky, také dvě čtyřky

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý udělal v základní sestavě pro generálku na mistrovství Evropy proti Albánii čtyři změny proti zahajovací jedenáctce v nevydařeném utkání v Itálii, který jeho svěřenci prohráli 0:4. Češi na Letné zvítězili 3:1, jejich výkon ovšem ani tentokrát nebyl ideální. Jedničku ve školní stupnici si v redakčním hodnocená vysloužil jen Lukáš Masopust, který na první gól nahrál a druhý dal sám. Naopak čtyřku si vysloužili záložník Král a obránce Bořil.

Lukáš Masopust slaví svůj gól v přátelském utkání proti Albánii.

Nehodnoceni střídající fotbalisté, odehráli méně než 30 minut.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Působil jistě do doby, než před přestávkou přiletěla dobře mířená střela, za kterou se jen podíval. Ve druhém poločase si poradil s jedovatou střelou z dálky, také ovšem chyboval při rozehrávce, jednou ho zachránila tyč.
3
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Jako správný atlet svým pohybem zachytil rozehrávku soupeře a připravil tutovku pro Jankta. Také v dalších akcích ukázal svůj fyzický fond. Způsobil menší skandál, když cestou mimo hřiště povalil trenéra soupeře.
2
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Za bezbrankového stavu včas vystoupil a útok soupeře zastavil. Před inkasovaným gólem ovšem příliš couval. Po Peškově přímém kopu těsně před koncem ukázal, jak dobrým hlavičkářem je, a v pádu pečetil skóre. V nastavení hasil velké nebezpečí.
2
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Začal nepovedenou malou domů, která vedla k rohovému kopu soupeře. Postupně však prokázal patřičné sebevědomí a také důraz, ve vzdušných soubojích byl úspěšný.
2
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Soupeř na začátku útočil po jeho straně, kde mu nechával spoustu místa... Jeho tvrdost okusil i míč, který praskl, zbytečně často fauloval. Po těžké sezoně ve Slavii nepůsobí úplně svěží.
4
Alex Král
Zklamání, v poslední době v dresu národního týmu nezáří. Laxní patičkou pustil soupeře do útoku a předznamenal tak přílišnou bohorovnost, kterou se během utkání prezentoval.
Tomáš Souček
Měl dvě šance, s nimiž si neporadil a zakončoval nepřesně. Do tutovky uvolnil Jankta, jeho finální přihrávka byla ideální. Ve středu pole odvedl tradičně spoustu práce.
2
Lukáš Masopust
Hrdina zápasu. Připravil první gól, neukvapil se a přesnou přihrávku na Schicka ideálně načasoval. Po hrubce soupeře mohl skórovat i sám, sólo neproměnil. Ve druhé půli už pálil přesně k tyči, podtrhl tak svůj nejlepší výkon v národním týmu.
1
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Připravil první šanci Součkovi, nevyhnul se ztrátě míče, která dala Albáncům šanci k rychlému protiútoku. Roli očekávaného špílmachra naplnil především před druhým gólem, na který ideálně přihrál Masopustovi.
2
Jakub Jankto
Byl aktivní, ale spálil dvě stoprocentní šance. Souček ho uvolnil do tutovky, sám před brankářem ovšem neproměnil. Nevyužil pak ani svůj druhý nájezd na gólmana.
3
Patrik Schick
Hned první šanci pohotovým zakončením zkušených střelců proměnil ve vedoucí gól. Nebyl ovšem tak často ve hře jako útočníci soupeře, spoluhráči ho málo využívali. V další šanci pálil jen do brankářovy náruče.