Hlavní obsah

Čeští fotbalisté mají podle Gracenote šanci 82 procent, že postoupí na ME

21. 3. 2023 15:53

Čeští fotbalisté mají podle analytické společnosti Gracenote šanci 82 procent, že se kvalifikují na mistrovství Evropy 2024. Největší šanci společnost dává kontinentálním šampionům z roku 2016 Portugalcům, kteří se podle ní dostanou na finálový turnaj do Německa s pravděpodobností 96 procent.

Česká fotbalová reprezentace se připravuje na zápasy kvalifikace o EURO 2024Video: Sport.cz

 
Článek

Gracenote zveřejnila analýzu na základě simulací při příležitosti začátku kvalifikace, jež odstartuje prvním blokem zápasů ve čtvrtek.

Čeští fotbalisté jsou ve skupině E s Polskem, Moldavskem, Albánií a Faerskými ostrovy, na šampionát postoupí dva týmy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zahájí kvalifikaci pátečním domácím duelem se spolufavoritem skupiny Polskem, tři dny poté se představí v Moldavsku.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý během tréninku fotbalové reprezentace před zápasy kvalifikace ME 2024 s Polskem a Moldavskem.

Mezi dvacítkou týmů, kterým Gracenote dává největší šanci na účast na ME 2024, jsou Češi na jedenáctém místě. Na kontinentálním šampionátu ještě fotbalisté v samostatné historii nechyběli, usilují o postup na osmé Euro za sebou.

Čtvrtfinalisté loňského mistrovství světa Portugalci vstoupí do kvalifikace s novým trenérem Robertem Martínezem a mají ve skupině Bosnu a Hercegovinu, Island, Lucembursko, Slovensko a Lichtenštejnsko. Šanci rovných 90 procent na postup na ME podle Gracenote mají Švýcarsko, Chorvatsko a Španělsko.

Postoupí čeští fotbalisté na EURO 2024?
ano
91,4 %
ne
8,6 %
Celkem hlasovalo 431 čtenářů.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.