Fotbalisté Izraele zachránili v odloženém zápase kvalifikace ME proti Švýcarsku remízu na poslední chvíli

Fotbalisté Izraele remizovali v odloženém utkání kvalifikace mistrovství Evropy se Švýcarskem 1:1. Na neutrálním hřišti v maďarském Felscútu vyrovnali až těsně před koncem základní hrací doby a překazili lídrovi skupiny I předčasné oslavy postupu na finálový turnaj.

Fotbalisté Izraele oslavují vyrovnávací branku

Utkání se původně mělo odehrát už v polovině října v Tel Avivu, po útoku palestinských radikálů z hnutí Hamás v Izraeli a následném vyhlášení válečného stavu v zemi bylo ale odloženo. Svěřenci trenéra Alona Hazana pro domácí zápasy našli azyl v Maďarsku.

Švýcarsko poslal do vedení v prvním poločase Ruben Vargas, který se ve 36. minutě trefil hlavou. Izraelci po přestávce zlepšili hru a v 88. minutě jim bod zajistil útočník Grenady Shon Weissman. Švýcaři pak dohrávali v deseti poté, co v nastavení dostal červenou kartu Edimilson Fernandes.