Hlavní obsah

Poláci? Mají Lewandowského, ale my zase Schicka, těší se Šilhavý. Nic nepodceníme, ujišťuje po losu

9. 10. 2022 15:03

Cíl byl jasný dávno před losem kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2024 v Německu. Slavnostní akt ve Frankfurtu nad Mohanem nicméně českou reprezentaci potěšil, trenér Jaroslav Šilhavý může být spokojený. Národní tým vyzve Polsko, Albánii, Faerské ostrovy a Moldavsko. „Určitě nic nepodceníme, chceme jednoznačně postoupit,“ reaguje kouč bezprostředně po losu z dějiště v nahrávce pro média.

Skupina mohla být horší, je spokojený Jaroslav Šilhavý. Poláci? Mají sice Lewandowského, ale my SchickaVideo: FAČR

 
Článek
Fotogalerie

„Chceme samozřejmě postoupit. Skupina mohla být horší. Polsko, jako tým z prvního koše, bude favoritem, ale určitě si to s nimi ve vzájemných zápasech rozdáme a věřím, že to budou úspěšné zápasy," usmívá se Jaroslav Šilhavý.

Jaký je tedy váš dojem ze skupiny E?

Ostatní mužstva určitě nechceme podceňovat, máme ke každému respekt, ale byli bychom určitě alibisté, kdybychom řekli, že jsou silnější nebo že budou těžkými soupeři. Na druhou stranu pravda vždy leží na hřišti. S Albánií jsme hráli nedávno před posledním EURO a byl to velice nepříjemný soupeř. Určitě nic nepodceníme, chceme jednoznačně postoupit.

Co říká na los kvalifikace o postup na EURO brankář Tomáš Vaclík?Video: FAČR

Polsko figurovalo v prvním výkonnostním koši. Bylo mezi těmi týmy, o kterých jste před losem řekl, že by vám „nevadily"...

Pamatuji si, že když jsme u národního týmu začínali, tak jsme tehdy v Polsku hráli přípravný zápas a vyhráli tam 1:0. Nebylo to tehdy vůbec jednoduché utkání. Robert Lewandowski tehdy měl nějaké šance, ale neproměnil. Máme s Polskem určité zkušenosti a samozřejmě jejich sílu známe všichni včetně právě síly Roberta Lewandowského.

Přímák s Luďkem KlusáčkemVideo: Sport.cz

Kanonýr Barcelony bude největší hvězdou skupiny.

Na druhou stranu Patrik Schick s ním v minulé sezoně bojoval o korunu krále střelců v německé lize. Tak uvidíme, v jaké formě budou během kvalifikace oba tito rozdíloví hráči.

A dojem z ostatních tří týmů?

Z nich bude jednoznačně nejsilnějším soupeřem Albánie, kterou bychom neměli podceňovat. I s ohledem na zápas, který jsme s ní odehráli. Tehdy šlo o přípravný zápas, příští rok už půjde o body. Nepodceníme to.

Dostali jste také Faerské ostrovy, s nimiž ještě v listopadu sehrajete v Olomouci přípravný zápas.

Ještě jsme neřešili, zda by to mohlo nějak ovlivnit přípravu, ale stále platí, že bychom v listopadových zápasech chtěli některé hráče vyzkoušet. Tak uvidíme, jak si s tím poradíme.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.