Výhra nad trpaslíkem: Zářil střelec Černý, průměrně zahrál Hložek

Čeští fotbaloví reprezentanti zvládli roli favorita, v sobotu večer zvítězili na Faerských ostrovech 3:0. V duelu kvalifikace o postup na Euro 2024 se nejvíc dařilo autorovi dvou branek Václavu Černému, na jedničku zahráli také obránci David Jurásek a Tomáš Holeš. Naopak vidět příliš nebyl Adam Hložek, který obdržel trojku, stejně tak Jan Kuchta. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Český reprezentant Adam Hložek.

Jan MATOUŠEK, MICHAL SADÍLEK a Lukáš SADÍLEK nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Jiří Pavlenka
FC Baník Ostrava
Podle očekávání neměl příliš práce, za celý zápas na něj nešla ani jedna přímá střela. Opora Brém řešila pouze několik centrů.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Aktivní dopředu, jak je jeho zvykem. Nic nebezpečného z jeho výpadů pro domácí branku ale nevzniklo. V defenzivě jistý.
2
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Vzhledem k převaze hostů nebyl tolik v permanenci, jak je zvyklý. Výjimečné situace, které se vyskytly, vyřešil s přehledem.
1
Ladislav Krejčí II
Kapitán Sparty ukázal, v čem je jeho velká síla. Prosadil se ze vzduchu, hlavou poslal hosty do vedení. Převedl poté ale dvě hrubky v rozehrávce.
2
David Jurásek
Agilní, především v první půli servíroval do domácí šestnáctky jeden centr za druhým. Přihrál do šance Hložkovi, výtečným centrem připravil šanci Kuchtovi.
1
Tomáš Souček
Obligátně platný při obranných standardních situacích. V první půli zakončoval v krkolomné pozici po rohu, střela šla vedle.
2
Alex Král
Pracoval na velkém prostoru, v defenzivní fázi platný. V ofenzivě pokazil několik přihrávek. Po rohu se dostal do zakončení, hradbu těl nepropálil.
2
Václav Jurečka
Fantom závěrečných kol české ligy si žádný gól na reprezentační úroveň nepřenesl. Pohotově vypálil levačkou v prvním poločase, měl podíl na první trefě Černého.
2
Adam Hložek
V úvodu měl solidní šanci, hlavičkoval ale zbrkle vedle. Podílel se tečovaným centrem na gólu Krejčího. Celkově průměrný výkon.
3
Václav Černý
Přenesl si do reprezentace formu z Twente, kde odehrál skvělou sezonu. Byl hodně ve hře, výborný výkon korunoval dvěma parádními góly.
1
Jan Kuchta
Dlouho nebyl vidět, před přestávkou hezky sklepnul Hložkovi, který střílel následně z dobré pozice. Ve druhém poločase spálil dvě šance.
3
Mojmír Chytil
Odehrál závěrečných dvacet minut. Od první vteřiny pobytu na hřišti byl aktivní, zapojoval se mocně do ofenzivy.
2
Lukáš Provod
Do utkání naskočil ve stejné chvíli jako Chytil. Dvacet minut odehrál s velkou chutí, podílel se na dvou nebezpečných akcích.