ZNÁMKOVÁNÍ: Debutanti Jurásek s Čvančarou patřili k nejlepším na hřišti

Vyrukovali na trávník v inovované sestavě a předvedli snový začátek, který určil ráz celého zápasu. Fotbalová reprezentace ještě nikdy dva góly během prvních tří minut nevstřelila. Nováčci výborně zapadli, a tak národním tým na úvod kvalifikace EURO 2024 porazil Polsko 3:1. Redakčnímu hodnocení na školní stupnici proto vystačily jedničky a dvojky, třeba debutanti Jurásek s Čvančarou patřili k nejlepším na hřišti.

Český tým před utkáním s Polskem.

David Douděra, Antonín Barák, Jaroslav Zelený a Václav Černý nehodnoceni, odehráli příliš málo času.

Jiří Pavlenka
Ve 20. minutě výrazně podržel svůj tým při střele Frankowského. Byl pozorný při ohrožení své branky z úhlu i z dálky. Mužstvu před sebou dodával klid, jak se na brankáře sluší.
1
Tomáš Holeš
Prokázal svůj přehled, jako poslední záchrana zastavil nebezpečnou akci soupeře. Svůj prostor ustrážil spolehlivě.
2
Jakub Brabec
Řídil obranu se třemi stopery, která byla kompaktní. Nechal si dát zbytečnou žlutou kartu na půlce hřiště, jinak větší problémy neměl. Nešťastnou roli sehrál až po rohu při inkasovaném gólu.
2
Ladislav Krejčí II
Nachystal soupeři šokující uvítání, po dlouhém Coufalově autu hlavou otevřel skóre. Po přestávce se důrazně dostal k míči a založil nebezpečný kontr. Záložník se čím dál tím víc stává stoperem...
1
Vladimír Coufal
Jeho dlouhatánský aut vhozený do šestnáctky vedl k prvnímu gólu hned v první minutě. Své vrcholné číslo tedy předvedl hned po pár vteřinách, pak zkušeně pokračoval.
2
Alex Král
Byl aktivní, hodně se tlačil vpřed. Vyslal do šance Čvančaru. Tehdy ještě gól nepadl, připsal si ovšem asistenci na třetí branku, kterou naservíroval Kuchtovi.
1
Tomáš Souček
Začal snad až příliš od podlahy a rozhodčí mu dva fauly v krátkém rozmezí sečetl do žluté karty. Tradičně významně vypomáhal defenzívě. Bojoval na velkém prostoru.
2
David Jurásek
Dravost a přímočarost mládí, hned ve 3. minutě svého debutu naservíroval gólový centr Čvančarovi. Soupeře větral i nadále. Především v úvodní pasáži zápasu z něj byli Poláci nešťastní.
1
Adam Hložek
Zahrával standardky, byl hodně ve hře. Bundesligové zkušenosti byly v jeho herním projevu znát, hodně si věřil. Je těžké ho odstavit od míče.
2
Tomáš Čvančara
Parádní začátek mezistátní kariéry, ve 3. minutě Juráskův centr pohotově vnějším nártem hned z první poslal rovnou do sítě. Do velké šance se pak dostal i po dravém průniku z křídla a po přestávce z brejku.
1
Jan Kuchta
Po svém způsobu napadal a pracoval pro tým. Čekal na svou šanci - a dočkal se jí, po Králově nezištné přihrávce skóroval z malého vápna, tedy z prostoru, ve kterém kraluje.
1
Mojmír Chytil
Nedlouho poté, co přišel na hřiště, měl slibnou střeleckou pozici, ale míč mu odskočil. Do rozložené polské obrany se pouštěl odvážně, efekt už nepřišel.