ZNÁMKOVÁNÍ: Královi se vůbec nevedlo, naopak Souček s Černým patřili k nejlepším

Důležitý zápas neprohráli, ale z výkonu rozhodně jásat nemohou. Čeští fotbalisté předvedli v kvalifikačním utkání na EURO 2024 doma proti Albánii (1:1) místy dobrý, ale celkově spíše průměrný výkon. V redakčním hodnocení na školní stupnici se žádný jedničkář nenašel, naopak dvěma hráčům zápas oproti ostatním vůbec nesedl.

Radost českých reprezentantů.

Adam Hložek, Václav Jurečka, Mojmír Chytil a Ondřej Lingr nejsou s ohledem na malou minutáž hodnoceni.

Jiří Pavlenka
V první půli dvěma včasnými výběhy zmařil šance Albánců. S gólovou střelou Bajramiho toho moc dělat nemohl.
2
Tomáš Holeš
Bojoval, byl součástí lépe fungující pravé strany. Dařilo se mu ve vzdušných soubojích. V první půli za něj propadl nebezpečný centr, ke konci utkání nezachytil rychlý brejk.
3
Jakub Brabec
Ze začátku zápasu několikrát zkazil rozehrávku. Často riskoval, obstál ve vzdušných i rychlostních soubojích.
3
Ladislav Krejčí II
Snažil se tvořit, vymýšlet. Někdy mu to vyšlo, v první půli však dvěma nepřesnostmi vyslal soupeře do šance. V 74. minutě měl na hlavě gól.
3
Vladimír Coufal
Dostával se do míst u pravé postranní čáry, fungovala kombinace s Černým a Holešem. Centry či přihrávkami ne vždy našel spoluhráče ve výhodné pozici, jinak ale slušný výkon.
3
Alex Král
Často se vytahoval dopředu, měl dobré náběhy, ale finální fáze pokulhávala. Ve středu pole ho Souček jednoznačně zastínil. Ztratil míč před vyrovnávací trefou Bajramiho.
4
Tomáš Souček
Ve 25. minutě se dostal k hlavičce a vybojoval roh. Před poločasem neproměnil velkou šanci. Krásnou individuální akcí připravil gól Černého, málem si připsal i druhou asistenci. Zřejmě nejnebezpečnější český hráč.
2
Lukáš Provod
Po nedorozumění s Krejčím měli Albánci velkou šanci. Dal gól, který po konzultaci s VAR sudí Taylor kvůli ofsajdu odvolal. Většinu klání nepříliš výrazný, vlastně jako celá levá strana.
4
Václav Černý
Ve 12. minutě si připsal první střelu českého týmu na bránu. Jinak jednoznačně nejaktivnější z útočné trojice. Za svůj nadstandardní výkon byl odměněn gólem.
2
Jan Kuchta
Podobně jako ve Spartě byl platný při napadání. Měl velkou příležitost, když před nakonec neuznaným gólem nepropálil zeď albánských obránců.
3
Tomáš Čvančara
Naopak nejméně výrazný ofenzivní hráč českého týmu. Ze své netypické pozice nalevo se nedostal do výraznější šance, ani v mezihře příliš nezářil. Při střídání možná překvapivě zůstal na trávníku na úkor Kuchty či Černého.
3

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.