ZNÁMKOVÁNÍ: Přehlídka čtyřkařů. Snad jen obrana snese přísnější měřítko

Po výborném pátečním výkonu s Polskem přišlo pro české fotbalisty v kvalifikaci o EURO 2024 vystřízlivění hned v pondělním duelu s Moldavskem, což se logicky odráží i na redakčním hodnocení výkonů mužstva trenéra Jaroslava Šilhavého. Jedničku si na školní stupnici po remíze 0:0 nevysloužil nikdo, naopak velká část hráčů včetně zástupců anglického West Hamu obdržela čtyřku.

Jiří Pavlenka likviduje šanci moldavského fotbalisty Maxima Cojocarua.

Mezi nejlepší na trávníku patřili stoper Tomáš Holeš či gólman Jiří Pavlenka. Jediným nehodnoceným fotbalistou je Ondřej Lingr, který nastoupil až v 83. minutě.

Jiří Pavlenka
Moc práce neměl a pokusy, které na něj šly, zlikvidoval. Jednou byl překonán, ale naštěstí zaskočil Vladimír Coufal. Ukázal dobré čtení hry, v rozehrávce nechyboval.
2
Tomáš Holeš
Zvládal osobní souboje, patřil rozhodně mezi méně chybující hráče. Dostal se k ráně z hranice pokutového území, ale mířil vysoko nad.
2
Jakub Brabec
Pozitivní je, že český tým nedostal gól. Brabec se ale nechal přeskočit při největší šanci soupeře, nepřesnou hlavičkou ve druhé půli vyslal ke střele Nicolaescua, se kterým svedl několik úspěšných i neúspěšných soubojů.
3
Václav Jemelka
Byl s Brabcem namočený do obou nejvíce nebezpečných situací soupeře. Rozehrávka byla od něj ze tří stoperů nejméně přesná.
3
Vladimír Coufal
Nebyl to Vladimír Coufal, na jakého jsme zvyklí. Z jeho pravé strany Moldavané za začátku nejvíce hrozili, jeho přihrávky působily občas až ledabyle a také za centry je pochvala daleko. Po jedné z nepřesností viděl žlutou kartu, pozitivem určitě je, že při rohu soupeře stál u tyče a zabránil inkasovanému gólu.
4
Antonín Barák
Moc osobních soubojů nevyhrál, individuální akcí připravil gólovku pro Tomáše Čvančaru, naopak ojedinělý závar v pokutovém území ukončil příliš dlouhou přihrávkou na Hložka. Ze záložní dvojice byl aktivnější.
4
Tomáš Souček
Často zbytečně fauloval, rychlostně ne vždy stačil, střed pole rozhodně nebyl českou doménou. V stoprocentní příležitosti napálil břevno. Celkově by tým potřeboval od kapitána v takových zápasech víc.
4
David Jurásek
Byl aktivní, Moldavané na něj ale byli dobře připraveni. Poslal několik kvalitních centrů ze standardních situací, rozjel největší českou šanci, ale i on za svým výkonem oproti Polsku zaostal.
3
Adam Hložek
V první půli neviditelný, po změně stran ale patřil k nejlepším. V 53. minutě dobře potáhl míč a připravil střeleckou pozici pro Kuchtu. Poté si sám vybojoval dvě nadějné pozice, jenže neuspěl.
3
Tomáš Čvančara
Tentokrát si s Janem Kuchtou nevyhověl, ale alespoň se dostal do několika příležitostí. Hlavou z dobré pozice mířil těsně mimo, ve velké šanci dobře prodloužil na Součka, ve druhé půli málem přehodil Raileana a zařídil roh.
3
Jan Kuchta
Trefil se, ale z ofsajdu, v 53. minutě si zapsal první střelu českého týmu na bránu. Po jinak nevýrazném výkonu šel jako jediný z útočné trojice ze hřiště.
4
Petr Ševčík
Dostal něco málo přes 20 minut a jeho příchodem se střed pole zrychlil. Jeho dalekonosný pokus mířil jen pár decimetrů vedle šibenice. K triumfu ale nepomohl.
3
Mojmír Chytil
Naskočil za Kuchtu, měl to těžké, ale za přibližně 25 minut se k žádnému nebezpečnému zakončení nedostal.