Plzeň - Servette 0:0, na pen. 3:1Plzeň přepsala historii! Viktorka je po penaltovém dramatu ve čtvrtfinále

Napočtvrté to vyšlo! Fotbalová Plzeň je v euforii, slaví historické čtvrtfinále na evropské scéně. Ve čtvrteční odvetě Konferenční ligy porazila Servette Ženeva po penaltovém rozstřelu a těší se z premiérového čtvrtfinále v Evropě. Soupeře se dozví při pátečním losu, který začne ve 14 hodin. Duel v Doosan Aréně skončil stejně jako v Ženevě bezbrankovou remízou i po prodloužení.

Keigo Tsunemoto ze Servette v souboji s Pavlem Šulcem

Proti nedělní lize se Spartou (4:0) udělal kouč Miroslav Koubek dvě vynucené změny v základní sestavě. Za Souarého, který není na soupisce pro evropské poháry, vyslal do hry Jana Kopice, namísto zraněného Matěje Valenty pak Ibrahima Traorého.

Po „seznamovací“ desetiminutovce předvedla Plzeň v rychlém sledu dvě akce. Doosan Aréna po jedné z nich slavila gól, jenže hlavičkující Robin Hranáč byl v ofsajdu. Vzápětí se v obrovské šanci zjevil Pavel Šulc, který v Ženevě nehrál kvůli kartám. Nejlepší ligový střelec ale z malého vápna po centru zleva netrefil branku.

Statistiky Plzeň–Servette

Pak však bylo horko před domácí brankou, když ránu Stevanoviče zblokoval Cadú a míč proletěl těsně nad břevnem. Servette od tohoto okamžiku nabralo vítr do plachet, Viktorii zatápělo. Defenzivě se však dařilo střely blokovat nebo vytasil výtečný zákrok Martin Jedlička. Jako proti ráně Kamerunce Ondouy. Západočeši zahrozili až těsně před přestávkou hlavičkou Hranáče po rohovém kopu.

Viktoria Plzeň si po dramatickém zápase se Servette Ženeva zajistila postup do čtvrtfinále Konferenční ligy

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první - Servette bylo častěji u míče. Hned v 48. minutě mohlo udeřit, Jedlička ale pokus útočníka Enza Crivelliho dokázal vyrazit na roh. Vzápětí se chytal za hlavu Traoré, který levačkou z dobré pozice pálil vedle. V 69. minutě vystřihl parádní přímý kop Cadú. Brankář Jeremy Frick, kterého v průběhu prvního poločasu zasáhl kelímek od piva, vytáhl vynikající zákrok.

Plzeň mohla rozhodnout v 81. minutě, Tomáš Chorý ale namísto přihrávky na Matěje Vydru volil zakončení. Nastřelil však obránce. Když pak v závěru Jedlička zázračně lapil hlavičku Kutesy, šlo se do prodloužení. V něm měl největší příležitost Vydra, ale pálil nad. Drama tak nakonec dospělo do penaltového rozstřelu, který lépe zvládla Plzeň. Hrdinou se stal brankář Martin Jedlička, který chytil v rozstřelu penaltu Stevanovičovi i Severinovi. Za Viktorii naopak nezaváhali Chorý, Mosquera a Šulc, kteří se shodně trefili na levou stranu. Cunemoto následně minul bránu a v Plzni mohli začít slavit historický úspěch.

Konferenční liga
Osmifinále:
Viktoria Plzeň - Servette Ženeva 0:0, na pen. 3:1
Penalty proměnili: Chorý, Mosquera, Šulc - Guillemenot. Neproměnili: Stevanovič, Severin, Cunemoto (všichni Servette). Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.) - Coote (video, Angl.). ŽK: Kopic, Červ, Jemelka, Dweh - Crivelli, Mazikou, Stevanovič, Rouiller, Baron. Diváci: 11.225 (vyprodáno). První zápas: 0:0, postoupila Plzeň.
Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic (83. Mosquera), Kalvach, Červ (116. Hejda), Traoré (61. Vydra), Cadu - Chorý, Šulc. Trenér: Koubek.
Servette: Frick - Cunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou (119. Baron) - Stevanovič, Ondoua, Cognat (106. Diba), Bolla (80. Antunes) - Kutesa (106. Magnin) - Crivelli (70. Guillemenot). Trenér: Weiler.