Slavia - Kluž 0:1Slavia se rozbila o rumunský beton

Velká nepříjemnost! Fotbalisté Slavie nezvládli čtvrteční utkání základní skupiny Konferenční ligy proti Kluži a doma padli 0:1. Tým trenéra Jindřicha Trpišovského si zkomplikoval postavení v tabulce, všechny čtyři celky, tedy Sivasspor a Ballkani, mají po polovině zápasů čtyři body. Za týden se sešívaní utkají s Kluží na jejím stadionu.

Celý zápas jsme do nich bušili, ale chyběly centimetry a pak z nešance dostaneme gól, litují slávistéVideo: Sport.cz

Slavia hrála aktivně, urputně bránícího soupeře tlačila, ve druhé půli svou snahu vystupňovala, ale ve finální fázi jí chybělo lepší řešení, přesnost, větší kvalita i trochu štěstí. Ukázalo se, že rumunský beton je stejně tvrdý jako ten prešovský, zvlášť když je jeho důležitou ingrediencí branková konstrukce. Sešívaní ji trefili dvakrát.

Rozhodla na první pohled nenápadná akce z poslední minuty prvního poločasu. Roger se ocitl až u rohového praporku, před bránu domácích poslal přes v tu chvíli nedůrazného Davida Douděru balon. Rangelo Janga se utrhl od Tarase Kačaraby a pohotovou ranou prostřelil brankáře Ondřeje Koláře, jenž stejně jako o víkendu proti Liberci chytal, protože Aleš Mandous má zdravotní problémy.

Statistika utkání Slavia - Kluž.

Červenobílí mohli jít předtím do vedení. Hlavičku Petera Olayinky po rohovém kopu perfektně zneškodnil Simone Scuffet. Stanislav Tecl tečoval ve 24. minutě prudkou pobídku od Olayinky, ale míč skončil na tyči. Stejně jako dalekonosný pokus Lukáše Provoda v 41. minutě.

Druhou půli otevřela pumelice Olayinky a další velmi dobrý zásah Scuffeta, který si poradil i s Ewertoným pokusem z přímého volného kopu nebo střelou Mosese Usora.

Spásu nepřineslo nasazení uzdraveného Yiry Sora, který sice rychle kmital nohama, ale neprosadil se. V 84. minutě hlavičkoval nigerijský expres v nadějné pozici vedle. Slavii nedotlačily ke gólu ani nabité tribuny, v některých chvílích jí nepomohl těžký terén, který na stadionu v Edenu momentálně je.

Kluž využila každé chvíle, kdy mohla hru pozdržet, kdy si její hráči mohli poležet na hřišti a dráždit fanoušky. Utkání zapadlo do nevyrovnaného slávistického podzimu, který provázejí výsledkové i herní výkyvy.

Slavia Praha - CFR Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 45. Janga. Rozhodčí: Maresca - Preti, Peretti (všichni It.). ŽK: Usor - Matias, Muhar, Deac, Yeboah, Scuffet. Diváci: 18.271.
Slavia: Kolář - Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (87. Oscar) - Ševčík, Tiéhi (69. Traoré) - Usor, Provod (61. Ewerton), Olayinka - Tecl (61. Sor). Trenér: Trpišovský.
Kluž: Scuffet - Manea, Matias, Kolinger, Camora - Deac (77. Braun), Boateng (87. Cvek), Muhar, Roger - Yeboah (77. Bus), Janga (69. Malele). Trenér: Petrescu.