Hlavní obsah

Kolín si za druhý poločas výhru na Slovácku zasloužil, zhodnotila německá média

28. 10. 2022 17:04

Německá média se po dnešním vítězství Kolína nad Rýnem 1:0 na hřišti Slovácka shodují, že bundesligový tým vyhrál zejména díky výkonu ve druhé půli zaslouženě. Celek z Uherského Hradiště si kromě nebezpečné hlavičky Mirčáse Duskího do tyče nevytvořil podle novinářů žádné další velké šance.

Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Ondrej Duda střílí z penalty vítězný gól Kolína nad Rýnem v utkání Konferenční ligy proti Slovácku.Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Článek

Odložený duel Evropské konferenční ligy, který se nemohl odehrát v původním čtvrtečním termínu kvůli mlze, rozhodl v 82. minutě Ondrej Duda. Slovenský reprezentant druhou penaltu svého týmu na rozdíl od kapitána Floriana Kainze proměnil.

"Duda ukázal pevnější nervy než předtím Kainz a zařídil Kolínu zasloužené vítězství. Gól byl výsledkem zlepšené hry hostů po změně stran. Domácí si vytvořili za celý zápas jedinou příležitost," napsal Kicker. "Ve druhé půli to byla opravdová bitva plná emocí a osobních soubojů, Kolín byl ale výrazně nebezpečnější," dodal německý fotbalový magazín.

List Frankfurter Allgemeine Zeitung upozornil, že navzdory zákazu od UEFA nechyběly v hledišti stovky německých fanoušků. "V prvním poločase toho ale příznivci Kolína od svého týmu mnoho neviděli, dočkali se až po přestávce. Po ní už byl jejich tým na hřišti lepším mužstvem," uvedl deník.

Tématem německých médií byl také kuriózní průběh zápasu, který se hrál nadvakrát. Ve čtvrtek se stihlo odehrát sedm minut, a tak dnes ve 13:00 navázala hra netradičně autovým vhazováním. "Míč je kulatý a fotbal se hraje 90 minut. Stará pravda trenéra mistrů světa z roku 1954 Seppa Herbergera dnes platila jen z poloviny," napsal deník Bild. "Kolín odešel jako vítěz po takřka 20 hodinách od úvodního hvizdu," přidal Kicker.

Slovácko skončí ve skupině D poslední, zatím získalo čtyři body. Kolín nad Rýnem je o bod za Partizanem Bělehrad a Nice, s kterým se utká v příštím týdnu v posledním kole. Do jarní vyřazovací části postoupí dva týmy.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?