Olympiakos–Fenerbahce 3:2Olympiakos ve čtvrtfinále Konferenční ligy zdolal Fenerbahce

Fotbalisté Olympiakosu Pireus v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy porazili na svém hřišti 3:2 Fenerbahce. Bruggy přehrály na svém hřišti 1:0 PAOK Soluň. Vítěz dvojzápasu se v semifinále může utkat s Plzní, která doma remizovala 0:0 s Fiorentinou. Hostujícím celkům se nedařilo ani v poslední duelu, Lille podlehlo 1:2 na půdě Aston Villy. Odvety jsou na programu za týden.

Hráči Olympiakosu slaví společně s fanoušky.

Olympiakosu zařídil dvoubrankové poločasové vedení Fortunis, jenž první gól sám dal přízemní střelou zpoza vápna a druhý připravil Jovetičovi chytrou kolmicí za obranu. V 57. minutě ještě zvýšil Chiquinho, jenže řecký celek pohodlný náskok do odvety neudržel. V 68. minutě proměnil penaltu Tadič a o dalších šest minut později upravil na 2:3 Kahveci.

Olympiakos proti Fenerbahce navázal na dvě vítězství ze skupinové fáze Evropské ligy v předminulé sezoně.

Bruggám zajistil triumf už v šesté minutě záložník Vetlesen. Belgický tým mohl svou pozici před duelem v Soluni ještě vylepšit, útočník Thiago ale v závěru neproměnil penaltu. Bruggy přesto potvrdily dobrou domácí formu, před svými fanoušky vyhrály šestý z posledních sedmi soutěžních utkání.

Aston Villa splnila doma roli favorita proti Lille. Ve 13. minutě se prosadil ze vzduchu po rohovém kopu kanonýr Watkins a po změně stran přidal další zásah technickým obstřelem kapitán McGinn. Lille prohrálo po sedmi soutěžních utkáních, naději do odvety mu ale dal v 84. minutě hlavou Diakité.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské konferenční ligy:
Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:0)
Branky: 8. Fortunis, 32. Jovetič, 57. Chiquinho - 68. Tadič z pen., 74. Kahveci.
Club Bruggy - PAOK Soluň 1:0 (1:0)
Branka: 6. Vetlesen.
Aston Villa - Lille 2:1 (1:0)
Branky: 13. Watkins, 56. McGinn - 85. Diakité.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.