Euforie! Sparta se Slavií si zahrají skupinu Evropské ligy, Plzeň se po výhře může těšit do Konferenční ligy

Fotbalisté Sparty Praha vyhráli ve čtvrteční odvetě play off Evropské ligy nad Dinamem Záhřeb 4:1 a zahrají si základní skupinu této evropské soutěže. Letenští prohráli první duel 1:3, postupový gól vstřelil Victor Olatunji. Slavia sice ve čtvrtek podlehla v odvetě play off Evropské ligy ukrajinskému Luhansku 1:2, ale vzhledem k domácí výhře 2:0 se může těšit na skupinu EL. Plzeň doma vyhrála nad Tobolem Kostanaj 3:0 a bude hrát na podzim skupinu Konferenční ligy.

Radost fotbalistů pražské Sparty.

Fotbalisté Sparty porazili v odvetě závěrečného předkola Dinamo Záhřeb 4:1 a odmítli tak sestup až do Konferenční ligy. Na Letné opět hrozilo prodloužení, k němuž došlo před dvěma týdny v dramatické bitvě s Kodaní. Hrdinou se však stal Victor Olatunji. Letní posila z Nigérie rozhodla tři minuty před koncem o postupu do základní skupiny EL, která se losuje v pátek po poledni..

Slavia doma v Edenu porazila třetí tým minulé sezony ukrajinské ligy 2:0 a čekalo se, že nebude mít problém projít do základní skupiny EL. Po nepovedené první půli, kdy Luhansk dvěma trefami smazal manko z prvního duelu, ale bylo zaděláno na drama. Slavii posunul k postupu v 83. minutě Matěj Jurásek. I porážka 1:2 sešívaným stačila.

Bude Plzeň mrzet inkasovaný gól v Kazachstánu? . Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Plzeňská Viktoria si z Kazachstánu přivezla vítězství 2:1 a v domácí odvetě byla znovu favoritem. Roli potvrdila pohodovou výhru, ke které zavelel ve 32. minutě Chorý. Po hodině hry uklidnil Viktorii druhým zásahem Durosinmi a v nastavení pečetil vítězství i postup Západočechů Traoré.

Evropská liga, odvety 4. předkola
Sparta - Dinamo Záhřeb 4:1
Branky: 2. Haraslín., 24. Sørensen, 67. Panák, 87. Olatunji - 71. Baturina
Zorja Luhansk - Slavia 2:1
Branky: 32. Alefirenko, 41. Antyukh - 83. M. Jurásek.
Konferenční liga, odveta 4. předkola
Plzeň - Tobol Kostanaj 3:0
Branky: 32. Chorý, 59. Durosinmi, 90.+3 Traore.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.