Hlavní obsah

Leicester možná nečekal takovou úroveň, mínil Provod, že Slavia soka zaskočila

19. 2. 2021 6:51

Patřil k nejlepším fotbalistům Slavie! Záložník Lukáš Provod v úvodním duelu 1. kola play off Evropské ligy proti Leicesteru City čelil ve středu pole hvězdám jako jsou Maddison, Tielemans či Ndidi. A vskutku v ničem za elitou Premier League nezaostával. Skvěle pracoval v defenzivě, obstojně plnil i ofenzivní úkoly.

Možná, že jsme Leicester trochu zaskočili, říká Lukáš ProvodVideo: Sport.cz, SK Slavia Praha

 
Článek

Ve druhém poločase jsme se dotkli svého maxima, chválil Jindřich Trpišovský

„Leicester byl v přechodu do útoku snad ještě rychlejší, než jsme si ze záběrů v rámci taktické přípravy mysleli," usmíval se Provod, který s bravurou zvládl pozici ve středu zálohy.

Přitom čelil skutečným hvězdám nejen v rámci sestavy Leicesteru, ale i celé Premier League. „Jsou velice nevyzpytatelní," komentoval hru Maddisona, Tielemanse či Ndidiho.

„Berou si balon i v okamžiku, kdy jsou pod tlakem. Věděli jsme, že je potřeba bránit je neustále hodně těsně a nedovolit jim hrát silnější nohou. Jakmile totiž dostanou prostor, i pod tlakem jsou schopní vykouzlit přihrávku na Vardyho či některého z dalších útočníků," klaněl se kvalitě protivníků Provod.

„Jakkoliv to bylo těžké, všechny souboje jsme si užívali, protože šlo o top protivníky z top soutěže. Jde o skvělé porovnání pro každého z nás," vysvětloval Provod.

Bezbrankovou remízu opora červenobílých po zápase brala s povděkem. „Překvapilo nás, že zvolili odlišnou taktiku ve srovnání se zápasy v Premier League. Napadali nás mnohem výše než při střetnutích v domácí soutěži. Ale myslím, že i tak jsme si dokázali vytvořit dobré pozice," říkal Provod.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

James Maddison z Leicesteru a Abdallah Sima ze Slavie během utkání vyřazovací části Evropské Ligy.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„Výkon z druhé půle, zejména její první části, nám vlil krev do žil směrem k odvetě. To jsme byli vážně nebezpeční. Drželi jsme totiž lépe balon a také Leicester tolik nenapadal. Jen jsme měli ještě lépe řešit situace v poslední třetině hřiště. Pokud zvládneme v odvetě stejně dobře defenzivu, určitě může postoupit, protože věřím, že je překonáme," mínil Provod.

Je jedním z borců, kteří dostali velký prostor při souboji proti Midtjyllandu v play off Ligy mistrů, kdy Slavia rovněž v úvodním zápase doma remizovala taktéž 0:0, v odvetě ovšem schytala čtyřbrankový příděl a musela se smířit s účastí právě v Evropské lize. „Jenže já si myslím, že od souboje s Midtjyllandem jsme se hodně posnuli. Jsme mnohem vyspělejší," ujišťoval Provod, že žádný krach jako před pěti měsíci se opakovat nebude.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Abdallah Sima ze Slavie Praha a Luke Thomas z Leicesteru během utkání vyřazovací části Evropské Ligy.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„Já si naopak myslím, že jsme Leicester zaskočili naším výkonem. Dost pravděpodobně nečekali výkon na takové úrovni. Po představení v druhém poločase čtvrtečního zápasu můžeme jít do odvety sebevědomě," pronesl Provod.

S notnou rezervou bral tvrzení trenéra protivníků Rodgerse, který kritizoval stav hrací plochy. „Kdyby měl příležitost vidět další hřiště v Česku, divil by se, na čem tady hrajeme fotbal. Trávníkářům patří poklona, jak dobře plochu připravili," tvrdil Provod a ujišťoval, že Slavia nebude mít problém náležitě se psychicky nachystat na nedělní souboj v Teplicích.

„Jestliže chceme na konci ligy slavit titul, nesmíme zakolísat. Určitě to není tak, že by všichni řešili odvetu v Anglii a nikdo nemyslel na nejbližší duel," ujišťoval Provod, že konfrontace na mezinárodní scéně bude nyní na tři dny zcela vytěsněna.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Rangers Glasgow Rangers FC - AC Sparta Praha Sparta Rangers - Sparta 2 : 0
20211125T21 : 00:00+0000
Rangers vs. Sparta
Rangers vs. Sparta
Rangers
Sparta
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Eindhoven PSV Eindhoven - SK Sturm Graz Sturm Graz Eindhoven - Sturm Graz 2 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Olympiakos Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul Fenerbahce Olympiakos - Fenerbahce 1 : 0
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Monako AS Monako - Real Sociedad R. Sociedad Monako - R. Sociedad 2 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Leicester Leicester City - Legia Varšava Legia Leicester - Legia 3 : 1
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Frankfurt Eintracht Frankfurt - Royal Antverpy Antverpy Frankfurt - Antverpy 2 : 2
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Bröndby Bröndby Kodaň - Olympique Lyon Lyon Bröndby - Lyon 1 : 3
25.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Rapid SK Rapid Vídeň - West Ham United F.C. West Ham Rapid - West Ham 0 : 2
20211125T18 : 45:00+0000
Rapid vs. West Ham
Rapid vs. West Ham
Rapid
West Ham

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře:
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Antverpy Royal Antverpy - Olympiakos Pireus Olympiakos Antverpy - Olympiakos Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Fenerbahce Fenerbahce Istanbul - Eintracht Frankfurt Frankfurt Fenerbahce - Frankfurt Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Legia Legia Varšava - Spartak Moskva Spartak Legia - Spartak Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Lyon Olympique Lyon - Glasgow Rangers FC Rangers Lyon - Rangers Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Neapol SSC Neapol - Leicester City Leicester Neapol - Leicester Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo R. Sociedad Real Sociedad - PSV Eindhoven Eindhoven R. Sociedad - Eindhoven Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Sparta AC Sparta Praha - Bröndby Kodaň Bröndby Sparta - Bröndby Vsadit
9.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Sturm Graz SK Sturm Graz - AS Monako Monako Sturm Graz - Monako Vsadit