Apollon Limassol - Olympiakos Pireus 1:1Olympiakos s Vaclíkem remizoval v play off Evropské ligy s Apollonem Limassol

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s Tomášem Vaclíkem v brance remizovali ve čtvrtečním úvodním utkání play off o postup do Evropské ligy 1:1 na hřišti Apollonu Limassol. Další kyperský celek Omonia Nikósie vyhrála 2:0 v Gentu, český obránce a kapitán týmu Jan Lecjaks přispěl k triumfu asistencí. Odvety jsou na programu za týden.

Brankář Tomáš Vaclík v akci

Vaclíka překonal už v 18. minutě Janga a český reprezentant se ani na pátý pokus nedočkal v nové sezoně čistého konta. Řecký mistr stejně tak čeká i na premiérovou výhru, alespoň nerozhodný stav do odvety mu zařídil po půlhodině Hwang In-pom.

Lecjaks ve 20. minutě předal míč Charalampusovi a ten tečovanou střelou otevřel skóre. Druhou trefu přidal čtvrthodiny před koncem střídající Barker.

Malmö si doma poradilo 3:1 se Sivassporem, obránce Matěj Chaluš zůstal celý zápas na lavičce švédského celku. Levý bek Filip Novák odehrál závěrečných 11 minut při výhře Fenerbahce 2:0 na hřišti Austrie Vídeň.