Vindahlova chyba? Hodili jsme to za hlavu a pořád valili, tvrdí Ryneš

Když se chcete dostat brzy do vedení, dejte míč Rynešovi, on už něco vymyslí. Dva poslední soutěžní zápasy fotbalisté pražské Sparty mají téměř shodný začátek. V sobotu proti Plzni založil Matěj Ryneš parádním pasem akci, z níž padl gól již ve 2. minutě. A teď v Seville si 22letý mladík připsal asistenci na úvodní gól Birmančeviče jen o minutu později. Ke škodě celého týmu však Pražané v Evropské lize nakonec Betisu podlehli 1:2.

Sparťan Matěj Ryneš (vpravo) během utkání v Seville proti Betisu.

Sevilla (Od našeho zpravodaje) - Řekl si o další pochvalu. Pražané mohou jen litovat, že jeho asistence k bodovému zisku nestačila.

Po dvou tak vydařených pasech v posledních dnech se musíte dmout pýchou…

Jsem samozřejmě rád, že nám to dvakrát tak rychle vyšlo. Říkám klukům, ať mi věří, že jim to tam dám… (úsměv)

Začátek vám v Seville opět vyšel parádně.

Tak jsme si to představovali. Rychlý gól nám samozřejmě hodně pomohl. V první půli jsme domácí hodně tlačili, jen škoda, že jsme tak brzy inkasovali vyrovnávací gól. Myslím, že oni do přestávky nic neměli, naopak my jsme ještě mohli nějaký gól přidat. Dostali jsme se do módu, na který jsme zvyklí.

Jak s vámi zacloumala chyba brankáře Vindahla?

Když se něco takového stane, nemá cenu se v tom utápět. Naopak, rychle zapomenout a hrát dál. Hodili jsme to rychle za hlavu a pořád valili.

Jenže druhý poločas už tak dobrý nebyl. Proč?

V prvním poločase jsme to asi trochu napálili. Oni jsou s míčem u nohy hodně šikovní, dobře to točí, ťukají si to. Moc šancí neměli, ale převahu ano.

Rozcvička fotbalistů Sparty před utkáním Evropské ligy v Seville na BetisuVideo: Pavel Dosadil, Sport.cz

Pro vás to byl největší zápas kariéry, že?

Asi byl. Před tolika lidmi a proti tak kvalitnímu týmu jsem asi ještě nikdy nehrál. Jsem za to strašně rád a doufám, že to tak bude pokračovat dál. Krásný pocit, před zápasem jsem trochu nervózní byl. Ale jak jsem nastoupil na hřiště, spadlo to ze mě.

Limassol porazil Rangers, takže všechny týmy ve skupině mají tři body. Co říkáte takovému vývoji?

Všichni cítíme, že je hodně vyrovnaná. Proto můžeme klidně pomýšlet na první místo.

Už v neděli hrajete ligu v Hradci Králové, kde jste v minulé sezoně hostoval…

Jsem rád, že tam dokončili nový stadion. Sám jsme na něj zvědavý, lidi na něj dlouho čekali. Moc se tam těším.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.