Schick s Hložkem pomohli góly k výhře Leverkusenu v Evropské lize

Čeští útočníci Patrik Schick s Adamem Hložkem pomohli oba gólem fotbalistům Leverkusenu k domácí výhře 5:1 nad Molde v Evropské lize. Bayer jako jediný tým v soutěži udržel stoprocentní bilanci i po závěrečném 6. kole skupinové fáze. Záložník Tomáš Souček s obráncem Vladimírem Coufalem nastoupili v základní sestavě West Hamu, který si triumfem 2:0 nad Freiburgem zajistil prvenství ve skupině A.

Útočník Bayeru Leverkusen Patrik Schick se raduje se spoluhráčem Nathanem Tellou z gólu proti Molde.

AS Řím si na svém hřišti poradil 3:0 s Šeriffem Tiraspol a ve skupině G obsadil druhé místo za pražskou Slavií, která dnes zvítězila 4:0 nad Servette Ženeva. Glasgow Rangers uspěli 3:2 v Seville proti Betisu a ovládli skupinu C. Druhý český zástupce v soutěži Sparta po výhře 3:1 na půdě Arisu Limassol jde do play off z druhé příčky.

Všech osm vítězů skupin si zajistilo přímý postup do osmifinále. Celky z druhých míst čekají v 1. kole play off třetí týmy ze skupin Ligy mistrů. Třetí ve skupině Evropské ligy si zahrají vyřazovací část Evropské konferenční ligy. Los je na programu v pondělí.

Schick otevřel skóre v šesté minutě a od svého návratu po posledním zranění dal v pátém soutěžním zápase třetí branku. Sedmadvacetiletý útočník převzal míč na středu hřiště, obešel bránícího hráče a křížnou střelou zpoza vápna se trefil k tyči.

Fotbalista Leverkusenu Adam Hložek v duelu proti Molde.

Ještě do poločasu Leverkusen zvýšil díky Tapsobovi a vlastnímu gólu Ellingsena. Po hodině hry si Hložek naběhl na Mbambovu kolmici a po úniku se trefil levačkou pod břevno. Jednadvacetiletý reprezentant dal pátou soutěžní branku v sezoně, naposledy se prosadil na začátku listopadu. O deset minut později navíc Hložek napřáhl z dálky a jeho prudkou ránu tečoval Mbamba do sítě.

V závěru zmírnil porážku Molde záložník Kitolano, jenž překonal brankářskou trojku Leverkusenu Lomba. Český gólman Kovář zůstal poprvé v EL na lavičce. Bayer neprohrál ani 23. soutěžní utkání od začátku sezony a už jen jeden zápas mu chybí k dorovnání německého rekordu, který drží Hamburk z ročníku 1982/83.

West Ham v přímém souboji o první místo zdolal Freiburg i podruhé. Vítězství „Kladivářů“ řídil mexický záložník Álvarez, jenž na první gól nahrál Kudusovi a druhý přidal sám po narážečce s Bowenem. Úřadující šampioni Konferenční ligy ovládli skupinu o tři body před dnešním soupeřem.

AS Řím zvládl i třetí domácí utkání ve skupině. V 11. minutě vstřelil úvodní gól Lukaku po Zalewského přihrávce před prázdnou bránu. Belgický kanonýr si připsal pátý zásah v ročníku EL. Další branky přidali Belotti a Pisilli.

Sparta na hřišti Arisu Limassol od začátku utkání dominovala, a tak bylo pravděpodobné, že ze souboje Betis Sevilla - Rangers bude v soutěži pokračovat pouze jeden tým. Skotský celek v první půli dvakrát vedl po gólech bývalého slávisty Simy a Desserse, v prvním případě ale odpověděl Miranda a ve druhém Pérez. Hosté tak rozhodli až do třetice, v 78. minutě uzavřel skóre dramatického duelu z dorážky střídající útočník Roofe.

Betis zakončil soutěž dvěma porážkami, před dvěma týdny prohrál 0:1 na pražské Letné. Favorita skupiny tak čeká pouze play off Konferenční ligy.

Už jistý vítěz skupiny E Liverpool bez několika opor a s omlazenou sestavou prohrál 1:2 na hřišti Saint-Gilloise. Lídr belgické ligy přesto obsadil třetí místo a v soutěži končí, druhou příčku uhájilo Toulouse výhrou 2:1 v Linci.

Skupina A:
Olympiakos Pireus - Bačka Topola 5:2 (3:0)
Branky: 40. a 42. Podence, 21. El Kaabi, 47. Retsos, 68. El Arabi - 48. Djakovac, 61. Čirkovič. ČK: 60. Kuveljič (Bačka).
Skupina B:
Brighton - Olympique Marseille 1:0 (0:0)
Branka: 88. Joao Pedro.
Ajax Amsterodam - AEK Atény 3:1 (2:1)
Branky: 5. a 56. Akpom, 20. Taylor - 11. García.
1.Brighton641110:513
2.Marseille632114:1011
3.Ajax Amsterodam612310:135
4.AEK Atény61146:124
Skupina C:
Aris Limassol - Sparta Praha 1:3 (0:3)
Branky: 84. Bengtsson - 11. a 45.+1 Birmančevič, 4. Kuchta.
Betis Sevilla - Glasgow Rangers 2:3 (2:2)
Branky: 14. Miranda, 37. Pérez - 10. Sima, 20. Dessers, 78. Roofe.
1.Glasgow Rangers63218:611
2.Sparta Praha63129:710
3.Betis Sevilla63039:79
4.Aris Limassol61147:134
Skupina D:
Čenstochová - Bergamo 0:4 (0:2)
Branky: 14. a 73. Muriel, 26. Bonfanti, 90.+2 De Ketelaere.
Sporting Lisabon - Sturm Štýrský Hradec 3:0 (1:0)
LASK Linec - Toulouse 1:2 (0:0)
Branky: 61. Ljubičič - 54. Dallinga, 83. Suazo.
Saint-Gilloise - Liverpool 2:1 (2:1)
Branky: 32. Amoura, 43. Puertas - 40. Quansah.
1.Liverpool640217:712
2.Toulouse63218:911
3.Saint-Gilloise62225:88
4.Linec61056:123
Skupina F:
Rennes - Villarreal 2:3 (1:1)
Branky: 37. Assignon, 79. Blas - 36. Moreno z pen., 63. Akhomach, 80. Parejo.
Panathinaikos Atény - Maccabi Haifa 1:2 (0:1)
Branky: 89. Ioannidis - 20. David, 74. Chery.
1.Villarreal64119:713
2.Rennes640213:612
3.Maccabi Haifa61233:95
4.Panathinaikos Atény61147:104
Skupina G:
Slavia Praha - Servette Ženeva 4:0 (4:0)
Branky: 30. a 45.+1 Chytil, 15. Douděra, 25. Schranz.
AS Řím - Šeriff Tiraspol 3:0 (2:0)
Branky: 11. Lukaku, 32. Belotti, 90.+3 Pisilli.
1.Slavia Praha650117:415
2.AS Řím641112:413
3.Servette Ženeva61234:135
4.Šeriff Tiraspol60155:171
Skupina H:
Karabach - Häcken 2:1 (2:0)
Branky: 1. Andrade, 45.+4 Benzia - 90.+4 vlastní Husejnov. ČK: 56. Vešovič (Karabach).
Bayer Leverkusen - Molde 5:1 (3:0)
Branky: 6. Schick, 22. Tapsoba, 25. vlastní Ellingsen, 60. Hložek, 70. Mbamba - 76. Kitolano.