Hlavní obsah

Skotský hon na Kúdelu. Při odchodu z Ibroxu i před hotelem, kde Slavia bydlela

19. 3. 2021 14:29

Nejdřív záběry a snímky zkrvaveného obličeje Ondřeje Koláře. Po incidentu v útrobách Ibrox Stadia ovšem hotový hon na stopera Pražanů Ondřeje Kúdelu. Po utkání i poté před hotelem, kde našli Pražané v Glasgowě dočasný domov. Podle tvrzení kouče Rangers Stevena Gerrarda měl být totiž právě Kúdela rozbuškou, která po osmifinále Evropské ligy mezi jeho týmem a Slavií spustila celý incident. Už na hřišti výrokem s údajným rasistickým podtextem adresovaným Glenu Camarovi, finskému legionáři černé pleti narozenému v Tampere v rodině ze Sierry Leone, při němž si rukou zakrýval obličej.

Ondřej Kúdela o tom, co řekl Glenu KamaroviVideo: Sport.cz, SK Slavia Praha

 
Článek

Doufám, že nic podobného už nezažiju, říká po zápase na Rangers Jindřich Trpišovský

Klubové vedení Slavie ovšem označilo toto nařčení za smyšlené a rázně se proti němu ohradilo. Nazvalo ho nechutným a připomnělo, že už zakladatelé Slavie vtiskli klubu barvy, kde bílá znamená čistotu sportovní myšlenky a čestného boje, kde protivník není nepřítel, ale uznávaný soupeř.

K tomu připomnělo, že Slavia je multikulturním klubem, který si zakládá na úctě k soupeři a vzájemném respektu lidí všech kultur.

Kúdela nařčení z rasismu rovněž rázně odmítl.

„Řekl jsem mu ,You're fucking guy‘. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," uvedl Kúdela poté, co se vrátil z antidopinkové kontroly, které se musel po utkání podrobit.

Nic platné to nebylo.

V Glasgowě se stal terčem, na který mířily objektivy fotoreportérů i kameramanů. Při odchodu ze stadionu ke klubovému autokaru, u hotelu rovněž.

Skotové na něho uspořádali přímo hon, jen aby ho zachytili. Aby mohli zdokumentovat, jaké následky na něm zanechalo napadení v tunelu ze hřiště, kde se na něho měl sápat Kamara se svými spoluhráči.

Podle některých zdrojů měl všemu dokonce přihlížet i Steven Gerrard, což ovšem trenér Rangers nepotvrdil, naopak označil veškerá tvrzení za lživá.

Nic nepomohlo ani to, že policie v Glasgowě dementovala původní noční informace, že se na ni kluby obrátily se žádostí o prošetření incidentů, k nimž během utkání a po jeho skončení došlo.

Podle krátkého policejního prohlášení, které cituje BBC, se na ni ale ani jeden z klubů neobrátil.

Iniciativy se proto chopila sama policie.

„Policejní úřad se obrátil na funkcionáře obou klubů s tím, že pokud obdrží jakékoli obvinění, dojde k jeho důkladnému vyšetření," praví se v prohlášení.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
18.5.2022 vyřazovací část - finále Frankfurt Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers FC Rangers Frankfurt - Rangers 1 : 1 pen.
20220518T21 : 00:00+0000
Frankfurt vs. Rangers
Frankfurt vs. Rangers
Frankfurt
Rangers
5.5.2022 vyřazovací část - semifinále Rangers Glasgow Rangers FC - Rasen Ballsport Lipsko Lipsko Rangers - Lipsko 3 : 1
5.5.2022 vyřazovací část - semifinále Frankfurt Eintracht Frankfurt - West Ham United F.C. West Ham Frankfurt - West Ham 1 : 0
20220505T21 : 00:00+0000
Frankfurt vs. West Ham
Frankfurt vs. West Ham
Frankfurt
West Ham
28.4.2022 vyřazovací část - semifinále Lipsko Rasen Ballsport Lipsko - Glasgow Rangers FC Rangers Lipsko - Rangers 1 : 0
28.4.2022 vyřazovací část - semifinále West Ham West Ham United F.C. - Eintracht Frankfurt Frankfurt West Ham - Frankfurt 1 : 2
20220428T21 : 00:00+0000
West Ham vs. Frankfurt
West Ham vs. Frankfurt
West Ham
Frankfurt
14.4.2022 vyřazovací část - čtvrtfinále Rangers Glasgow Rangers FC - Sporting Braga Braga Rangers - Braga 3 : 1 pp
14.4.2022 vyřazovací část - čtvrtfinále Barcelona FC Barcelona - Eintracht Frankfurt Frankfurt Barcelona - Frankfurt 2 : 3
14.4.2022 vyřazovací část - čtvrtfinále Atalanta Atalanta Bergamo - Rasen Ballsport Lipsko Lipsko Atalanta - Lipsko 0 : 2

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře: