AC Milán - Slavia 4:2Slavia dlouhé oslabení neustála, v Miláně padla o dva góly

V dlouhém oslabení bojovali, ale nakonec moc nadějný výsledek do odvety nevezou. Fotbalisté Slavie prohráli v prvním osmifinále Evropské ligy na půdě AC Milán 2:4 a za týden na domácím stadionu budou mít honičku.

Ruben Loftus-Cheek z AXC Milán se raduje z gólu.

Milán (od zpravodaje Sport.cz) - Sešívaným nechtěně zavařil Diouf. Devatenáctiletý Senegalec byl v 26. minutě pozdě v souboji s Pulisicem a kolíky mu ve skluzu trefil kotník. Turecký rozhodčí Meler okamžitě vytáhl červenou kartu, nešťastného Dioufa konejšili i hráči Rossoneri.

Slibný úvod českého týmu se tím vypařil, domácí získávali převahu. A ve 34. minutě skóroval hlavou hvězdný Giroud, který si pohlídal ofsajdové postavení a míč po Leaově centru hlavou doklepl do sítě.

Slavia se za dvě minuty nadechla, Douděra se po dvou předešlých nepovedených střelách báječně opřel do balonu a krásnou ranou propálil gólmana Maignana.

Závěr prvního poločasu však parta trenéra Trpišovského nezvládla. Ve 44. minutě švihnul prudce do míče za vápnem Reijnders a Staněk míč nezkrotil. Další velkou šanci uhasil Zima odkopem na roh, po kterém hlavou skóroval nehlídaný Loftus-Cheek.

Slavia se však po přestávce za dvoubrankového manka a v oslabení nepoložila. Přečkala divoký úvod a v 65. minutě propadl míč k Schranzovi, jenž pumelicí snížil na 2:3. Jenže v 85. minutě předvedl Leao, jak geniálním hráčem je, a po slalomu lobnul míč do sítě. Na brankové čáře ho možná škrtnul Pulisic.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:
AC Milán - Slavia Praha 4:2 (3:1)
Branky: 34. Giroud, 44. Reijnders, 45.+1 Loftus-Cheek, 85. Pulisic - 36. Douděra, 65. Schranz. Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Ersoy - Ulusoy (video, všichni Tur.). ŽK: Florenzi, Calabria (oba Milán). ČK: 26. Diouf (Slavia). Diváci: 64.642.
AC Milán: Maignan - Florenzi (46. Calabria), Kjaer, Gabbia (46. Tomori), Hernandez - Adli, Reijnders (80. Binnásir) - Pulisic, Loftus-Cheek (66. Jovič), Leao - Giroud (80. Okafor). Trenér: Pioli.
Slavia: Staněk - Vlček, Holeš, Zima, Diouf - Masopust (87. Wallem), Oscar - Douděra (87. Tomič), Provod (83. Jurečka), Zmrzlý (83. Bořil) - Chytil (61. Schranz). Trenér: Trpišovský.