Sparta - Galatasaray 4:1Klíčové góly v závěru, nakonec i rvačka. Sparta postupuje

Fotbalisté Sparty dokázali zvrátit vývoj play off Evropské ligy a přešli přes favorizovaný Galatasaray do osmifinále. Po prohře 2:3 v Turecku zvítězili v bláznivé domácí odvetě 4:1, postupovou branku vstřelil v početní převaze Lukáš Haraslín. Těsně po zápase došlo na hřišti k šarvátce. Až pak se mohli sparťané naplno radovat.

Indrit Tuci ze Sparty se raduje z gólu.

Zlomovým momentem utkání byla 70. minuta, v níž hostující bek Kaan Ayhan prošlápl Haraslínovi holeň a po zásahu videorozhodčího viděl červenou kartu. Sparta využila početní výhodu o chvíli později díky spolupráci dvou střídajících hráčů.

Jaroslav Zelený poslal z levé strany centr do vápna a Indrit Tuci hlavičkou na zadní tyč dopravil míč za Fernanda Musleru - 2:1. Rozhodla pak akce z 80. minuty, kdy Tuci křižným pasem za obranu vysunul Haraslína. Ten neváhal a střelou po zemi vsítil postupují branku - 3:1.

Fotbalisty Galatasaraye přijela podpořit velká skupina fanoušků. Pochod na stadion proběhl v kliduVideo: Pavel Jaňurek, Sport.cz

Trefu musel ještě kvůli možnému ofsajdu posvětit videorozhodčí, který v zápase zasahoval opakovaně. Kromě červené karty pro Ayhana například v první půli odvolal gól Jana Kuchty kvůli velmi těsnému postavení mimo hru.

Zaplněná Letná sledovala napínavé střetnutí od samotného úvodu, jednogólovou ztrátu smazal už v 8. minutě ekvádorský bek Angelo Preciado, jenž se trefil také před týdnem v Turecku. Vyrovnání hostí zařídil hlavou po pár minutách stoper Abdülkerim Bardakci. Gólman Sparty Peter Vindahl nejdříve vyrazil pokus Davinsona Sáncheze na břevno, na dorážku druhého středního obránce byl už krátký. Také zde se zkoumal možný ofsajd a definitivní razítko dalo video.

Sparta ale nakonec zvládla překlopit skóre na svou stranu, postup pojistil v nastavení Jan Kuchta, jenž vydoloval poslední zbytky sil pro rychlý protiútok a po přihrávce od Qazima Laciho už měl snadnou pozici.

Osmifinále Evropské ligy se losuje v pátek a mezi možné soupeře patří Liverpool, Leverkusen, West Ham nebo soupeř ze základní skupiny Glasgow Rangers.

Odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
Sparta Praha - Galatasaray Istanbul 4:1 (1:1)
Branky: 8. Preciado, 74. Tuci, 80. Haraslín, 90.+6 Kuchta - 16. Bardakci. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Sörensen, Kuchta, Preciado - Demirbay, Kutlu, Carlos Vinícius. ČK: 70. Ayhan (Galatasaray). Diváci: 18.205. První zápas: 2:3, postoupila Sparta
Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Sörensen - Preciado, Kairinen, Laci, Wiesner (72. Zelený) - Olatunji (66. Tuci), Haraslín (87. Sadílek) - Kuchta. Trenér:
Galatasaray: Muslera - Ayhan, Sánchez, Bardakci, Kutlu - Torreira (83. Carlos Vinícius), Demirbay (75. Tete) - B. A. Yilmaz, Mertens (62. Oliveira), Aktürkoglu (62. Zaha) - Icardi. Trenér: Buruk