Nepovedený večer pražských „S": Slavia nestačila v Římě, Sparta bere s Rangers jen bod

Fotbalisté Sparty remizovali ve třetím kole Evropské ligy na domácím stadionu s Glasgow Rangers 0:0. Letenští jsou se čtyřmi body ve skupině C druzí za vedoucím Betisem, stejně bodů jako Pražané mají třetí Rangers. První prohru v Evropské lize si připsala Slavia, která nestačila na domácí AS Řím, podlehla 0:2 a v skupině G je druhá.

Fotbalisté AS Řím se radují z druhé branky utkání

Sparta začala bitvu s Rangers aktivně a už v 6. minutě mohla jít do vedení, Laciho dorážku však hostující gólman Butland reflexivně vyrazil. Albánský záložník se dostal do solidní pozice i o chvíli později, jeho rána však jen těsně minula pravou tyč hostující branky.

Aktivní Laci prověřil anglického gólmana i po půl hodině hry, i tentokrát se však Butland vytasil s bezchybným zákrokem. Otevřít skóre mohl těsně před koncem poločasu Kuchta, z hranice pokutového území však levačkou přestřelil. První poločas tak skončil i přes výraznou převahu Pražanů bez branek.

Kuchta se dostal do dobré příležitosti i v 59. minutě, ale ani tentokrát jeho střela cestu mezi tři tyče nenašla. Svěřenci Briana Priskeho i přes jasnou převahu branku nevstřelili, v závěru naopak mohli udeřit i hosté, ale Danilova rána skončila na břevnu domácí branky. V souběžně hraném utkání zvítězil Betis na hřišti Limassolu 1:0 a se šesti body vede skupinu.

Nepřekvapilo ho, že mě vidí v dresu Sparty, popisuje Jan Kuchta setkání s exslávistou v dresu Rangers. Rád jsem Simiče viděl!Video: Sport.cz

Mizerný úvod Slavie

Úvod jako ze zlého snu prožili fotbalisté Slavie proti AS Řím. Už v první minutě se z hranice vápna parádní ranou prezentoval Bowe a Mandous se po jeho přesné ráně natahoval marně. Ještě hůře bylo sešívaným o čtvrt hodiny později, kdy se prosadil Lukaku a domácí vedli již o dvě branky. Hosté se do jediné šance v prvním poločase dostali v 39. minutě díky Van Burenovi, jeho pokus k tyči však zlikvidoval pozorný Svilar.

Domácí měli více ze hry i ve druhém poločase. Po hodině hry Lukaku jen těsně minul Mandousovu branku, o tři minuty později El Shaarawy trefil břevno. Pražané měli velkou možnost korigovat skóre hned v vzápětí, ale Schranz v obrovské šanci minul domácí svatyni. Utkání již více branek nepřineslo, Slavia podlehla 0:2 a s šesti body drží ve skupině G druhé postupové místo za suverénním AS Řím.

Branky: 1. Bove, 17. Lukaku.
Šeriff Tiraspol - Servette Ženeva 1:1 (0:1)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.