Černý pomohl gólem a asistencí k výhře Twente v posledním kole nad Ajaxem

Reprezentační záložník Václav Černý se podílel brankou a asistencí na výhře Twente nad Ajaxem Amsterodam 3:1 v posledním kole nizozemské fotbalové ligy. Jeho tým skončil v základní části na pátém místě a postoupil do play off o Konferenční ligu, které zahájí semifinálovým dvojzápasem s osmým Heerenveenem. Ajax obsadil třetí místo za Feyenoordem a druhým PSV a poprvé od roku 2010 bude chybět v Lize mistrů.

Václav Černý na archivním snímku.

Ajax se ujal vedení v 31. minutě gólem Tadiče, domácímu Enschede se po změně stran podařilo zápas otočit. Minutu po začátku druhého poločasu skóroval Ugalde a vzápětí se prosadil Pleguezuelo po přímém kopu Černého. Český záložník pak čtvrt hodiny před koncem potvrdil výhru Twente krásnou střelou zpoza vápna. V základní části zaznamenal 13 branek a 11 asistencí a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem ligy po Simonsovi z PSV a Tadičovi. V tabulce střelců se Černý umístil na šesté příčce.