Del Piero zařídil výhru Juventusu nad Udine

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín opět neztratili na domácí půdě ani bod, když v nedělním utkání 23. kola italské Serie A porazili Udine 1:0. Vítězství obhájců mistrovského titulu zařídil v 70. minutě střídající Alessandro Del Piero jen chvíli poté, co se zapojil do hry.

Suverénní lídr soutěže hrál většinu času v početní převaze, protože hosté přišli v 36. minutě o vyloučeného Muntariho. Ten dostal druhou žlutou kartu za diskutabilní faul na Pavla Nedvěda, jenž odehrál v záloze turínského týmu celý zápas.

Proti inkasovanému gólu hosté vehementně protestovali. "Snažil jsem se ofsajdu vyhnout, ale neviděl jsem, jak byli ostatní hráči za mnou," řekl ke sporům po utkání Del Piero. Udine se navíc dožadovalo penalty poté, co v 75. minutě Fabio Cannavaro strčil Joseho Vidigala předtím, než odhlavičkoval míč z brankové čáry. "Výroky rozhodčího nás bezpochyby poškodily," uvedl kouč hostů Serge Cosmi.

Jeden gól stačil k výhře také Fiorentině, která porazila Lecce. Přispěl k tomu i obránce Tomáš Ujfaluši, hlavní zásluhu na vítězství však měl nejlepší střelec soutěže Luca Toni, jenž dal ve 37. minutě svou dvaadvacátou branku v sezóně.

Lazio udrželo domácí neporazitelnost

Nejtěsnější výhru zaznamenal také Inter Milán, který zdolal Chievo díky zásahu kanonýra Cruze. Na druhém místě tabulky tak dál ztrácí na Juventus osm bodů.

Vedoucí duo se vzdálilo třetímu AC Milán, který dnes jen remizoval 0:0 na hřišti Lazia Řím, jež doma v této sezóně ještě neprohrálo. Na závěrečných sedm minut se objevil v sestavě hostí i Marek Jankulovski, jenž vystřídal Clarence Seedorfa.

Ligovou premiéru na lavičce Palerma prožil nový kouč Giuseppe Papadopulo, jehož svěřenci v úterý po senzační výhře 3:0 vyřadili z Italského poháru AC Milán. V Serii A byl méně úspěšný a musel se spokojit s remízou 2:2 na půdě Regginy. Soupeř pražské Slavie ve třetím kole Poháru UEFA přišel o tři body až v nastaveném čase, kdy vyrovnal Paredes.

Palermo hrálo v sestavě Andujar - Zaccardo, Biava, Barzagli, Grosso - Barone, Corini, Mutarelli (64. Tedesco), Di Michele (90. Terlizzi) - M. Gonzalez, Caracciolo.

Itálie - 23. kolo
Cagliari - Empoli 4:1 (19. a 62. Esposito, 2. Abeijon, 37. Suazo - 60. Tavano), Fiorentina - Lecce 1:0 (37. Toni), Inter Milán - Chievo 1:0 (7. Cruz), Livorno - Messina 2:2 (54. a 67. Lucarelli - 79. a 90. Napoli oba z pen.), Reggina - Palermo 2:2 (49. De Rosa, 90.+2 Paredes - 42. Barone, 80. Caracciolo), Sampdoria - Treviso 1:1 (30. Kutuzov - 64. Gustavo), Juventus - Udine 1:0 (70. Del Piero), Lazio Řím - AC Milán 0:0.