Košťálova hlavička rozhodla o porážce rakouského mistra

VÍDEŇ

Gól obránce Pavla Košťála rozhodl v rakouské lize o vítězství fotbalistů Wiener Neustadtu nad obhájcem titulu Salcburkem 1:0. Bývalý hráč Liberce vstřelil svou druhou branku v sezoně v 47. minutě hlavou po rohovém kopu záložníka Václava Kolouška.

Salcburk, na jehož lavičce chyběl nemocný kouč Huub Stevens, prohrál poprvé po osmi zápasech a v tabulce mu patří čtvrté místo o šest bodů za vedoucí Austrií Vídeň. Wiener Neustadt je šestý o bod za loňským mistrem.

Austria ve 22. kole deklasovala Linec na jeho hřišti 4:0. Útočník vídeňského týmu Tomáš Jun přišel na hřiště za stavu 3:0 v 73. minutě a svůj gólový půst v tomto ročníku opět nepřerušil.

Rakouská fotbalová liga - 22. kolo:
Wacker Innsbruck - Mattersburg 2:0, Linec - Austria Vídeň 0:4, Rapid Vídeň - Kapfenberg 2:0, Wiener Neustadt - Salcburk 1:0 (gól Košťál).