Hlavní obsah

Král pozastavil smlouvu ve Spartaku Moskva. Co bude dál?

1. 7. 2022 17:53

Fotbalový záložník Alex Král využil upraveného pravidla mezinárodní federace FIFA a pozastavil smlouvu ve Spartaku Moskva do konce června 2023. Tiskové oddělení ruského klubu o tom informovalo agenturu Interfax. Nové angažmá českého reprezentanta je zatím nejasné.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Alex Král během utkání kvalifikace MS 2022 proti Bělorusku.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Čtyřiadvacetiletý Král přestoupil do celku z ruské metropole v létě 2019 z pražské Slavie. Minulou sezonu strávil na hostování ve West Hamu po boku obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka. V dresu "Kladivářů" ale odehrál pouhých šest soutěžních zápasů, v drtivé většině utkání zůstal na lavičce. Nyní tak hledá nové působiště.

Zahraniční fotbalisté působící v ruských a ukrajinských klubech můžou přerušit své kontrakty až do 30. června 2023. O prodloužení lhůty rozhodla minulý měsíc FIFA, jež po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu umožnila cizincům přerušit smlouvy původně jen do konce letošního června.

Minulý týden jiný český reprezentant Jan Kuchta odešel do Sparty na roční hostování s opcí z Lokomotivu Moskva, kam letos v lednu přestoupil z týmu úhlavního sparťanského rivala Slavie. Pětadvacetiletý útočník však na rozdíl od Krále pravidla FIFA nevyužil.

Reklama

Sdílejte článek