Kuriózní gól na Slovensku! Gólman si po střele z půlky srazil míč do vlastní sítě

Ránu z poloviny hřiště nečekal snad nikdo, ani to, jak situace nakonec dopadla. Neobvyklou branku mohli diváci spatřit při čtvrtečním zápase druhé nejvyšší slovenské fotbalové soutěže mezi domácí Považskou Bystricí a Humenným. Utkání skončilo ve prospěch hostů 3:1, největší pozornost z utkání týmů z horní poloviny tabulky však zaujala právě kuriózní branka.

Ilustrační snímek

Ta padla v závěru prvního poločasu. Za vedoucího stavu 2:0 pro Humenné na vlastní polovině obdržel balon kapitán hostů Erik Streňo. Ten s míčem neotálel a hned druhým dotekem se pokusil o razantní dalekonosnou střelu z půlky. Brankář Považské Bystrice Marek Teplan musel kvůli ráně rychle spěchat zpět do své branky, nicméně se nestačil divit.

Streňo totiž pokusem z dálky nastřelil tyčku, od které se míč odrazil přímo do stehna gólmana, jenž nestačil na smolný odraz zareagovat. A míč tak zaplaval mezi tři tyče. Teplanovi nezbylo nic jiného než míč pouze lapit z vlastní sítě. A navíc s vědomím, že branka bude zřejmě započítána jako vlastní.

Humenné i díky kuriózní trefě šlo do kabin v poločase s tříbrankovým náskokem. V 80. minutě sice domácí snížili, Humenné si i tak došlo k cennému vítězství na půdě soupeře. V předehrávce 22. kola si tak hráči z týmu z východního Slovenska upevnili své páté místo, na čtvrtou Považskou Bystrici stáhli ztrátu na rozdíl jediného bodu.