Lingr druhým ligovým gólem zařídil Feyenoordu výhru nad Arnhemem

Střídající záložník Ondřej Lingr v 18. kole nizozemské fotbalové ligy gólem v 83. minutě zařídil výhru Feyenoordu Rotterdam 2:1 na hřišti Arnhemu. Bývalý hráč pražské Slavie si připsal druhý zásah v soutěži. Poprvé byl úspěšný hned v druhém ligovém startu za Feyenoord při zářijové domácí výhře 6:1 nad Heerenveenem. Rotterdamský klub s upevnil druhé místo a zaostává o deset bodů za PSV Eindhoven, který ztratil první body v sezoně za remízu 1:1 v Utrechtu a přišel o unikátní vítěznou sérii.

Ondřej Lingr slaví vítězný gól v zápase s Arnhemem

Lingr nastoupil na hřiště čtyři minuty po domácím vyrovnávacím gólu. A už za další tři minuty český reprezentant rozhodl díky důrazu v malém vápně, kde ho našel propadlý Stengsův centr.

Úřadující vicemistr a suverén soutěže PSV poprvé v sezoně nedokázal zvítězit. Eindhoven vyhrál všech 17 předchozích zápasů v tomto ročníku Eredivisie, čímž vyrovnal vlastní rekord ze sezony 1987/88. Za absolutním maximem v počtu vítězství v průběhu jediného ročníku tým „Boeren“ zaostal o dvě výhry; Ajax Amsterodam s legendárním Johanem Cruyffem v sezoně 1971/72 natáhl úspěšnou sérii na 19 zápasů.

Svěřenci trenéra Bosze, které čeká osmifinále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund, neudrželi v Utrechtu vedení, které v sedmé minutě zařídil Bakayoko. Dělbu bodů obstaral osm minut po přestávce Boussaid. Utrecht potřetí za sebou remizoval a už deset kol neprohrál, v sezoně ale zvítězil jen čtyřikrát a drží sedmibodový náskok na sestupové pozice.

Nizozemská fotbalová liga – 18. kolo:
Utrecht – PSV Eindhoven 1:1
Arnhem – Feyenoord Rotterdam 1:2 (gól LINGR)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.