Marseille - Nantes 1:3 Marseille překvapivě doma zaváhala

Fotbalisté Marseille překvapivě prohráli ve 26. kole francouzské ligy doma s Nantes 1:3. Pro druhý tým tabulky je to první domácí porážka od loňského srpna. Vedoucí Paris St. Germain může po nedělním zápase s Bordeaux odskočit již na rozdíl třinácti bodů.

Jediný gól Marseille vstřelil Sanson, když po pěti minutách odpověděl na střelu Belgičana Limbombeho. Pak už padaly branky jen do sítě domácích a černý den završil v nastavení vlastní brankou Španěl Alvaro. Marseille se proti Nantes dlouhodobě nedaří, z posledních pěti ligových zápasů jen dvakrát remizovala a třikrát prohrála.

Čtvrtý tým tabulky Lille porazil na domácím hřišti poslední Toulouse jasně 3:0. Nejprve se v prvním poločase trefil dvakrát Rémy a v druhém poločase přidal gól ještě bývalý hráč Bayernu Mnichov Renato Sanches. Fotbalisté Toulouse tak pokračují v mizerných výkonech a od listopadu se jim zatím podařilo vybojovat pouhý jeden bod.

Angers vyhrálo nad Montpellierem 1:0 a byla to pro ně první výhra po šesti zápasech. Jediný gól vstřelil po centru Fulginiho Kamerunec Bahoken. Fotbalistům Monaka se nepodařilo navázat na šňůru tří vítězství v řadě a na hřišti Dijonu pouze remizovali. Za domácí vstřelil svůj šestý ligový gól Mama Baldé z Guiney Bissau, za hosty srovnal Chilan Maripán.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:
Marseille - Nantes 1:3 (39. Sanson - 34. Limbombe, 53. Bamba, 90.+1 vlastní Alvaro)
Dijon - Monako 1:1 (56. Baldé - 79. Maripán)
Štrasburk - Amiens 0:0
Angers - Montpellier 1:0 (69. Bahoken)
Lille - Toulouse 3:0 (2. a 39. Rémy, 73. Sanches)
Nedělní výsledky:
St. Etienne - Remeš 1:1 (73. Bouanga - 90.+3 Dia z pen.)
Rennes - Nimes 2:1 (7. a 89. Niang - 1. Roux)
Paris St. Germain - Bordeaux 4:3 (45.+1 a 63. Marquinhos, 25. Cavani, 69. Mbappé - 18. Hwang I-čo, 45.+6 Pablo, 83. Pardo)