Realu Madrid se start do nové éry pod Capellem nepovedl

MADRID

Přebudovaný tým Realu Madrid zahájil španělskou ligu bezbrankovou remízou s Villarrealem. Nový trenér Fabio Capello nasadil do hry čtyři nové posily včetně nizozemského kanonýra Ruuda van Nistelrooije, ale ani on nedokázal změnit bezgólový stav na San Bernabeu.

Realu zatím chybí Brazilec Ronaldo, z jehož přestupu do AC Milán sešlo. Po operaci nohy bude podle Capella trvat ještě měsíc, než se trojnásobný nejlepší hráč světa dostane do formy.

Úspěšnou premiéru mezi elitou si odbyli fotbalisté Tarragony, kteří zvítězili 1:0 na hřišti Espaňolu. Další nováček z Huelvy vybojoval v poslední minutě remízu 1:1 s Mallorkou.

Fotbalisté Valencie vstoupili do nového ročníku výhrou 2:1 nad Betisem Sevilla. Třetí tým poslední ligové sezony se dostal do vedení ve 33. minutě díky letní posile Fernandu Morientesovi. Hosté sice v sedmé minutě druhého poločasu vyrovnali, ale v 61. minutě rozhodl o vítězství Valencie Raúl Albiol.

Španělsko - 1. kolo:
Valencie - Betis Sevilla 2:1 (33. Morientes, 61. Albiol - 52. Xisco), Espaňol Barcelona - Tarragona 0:1 (51. Campano), Huelva - Mallorca 1:1 (90. Cazorla - 86. Arango), La Coruňa - Zaragoza 3:2 (16. Rodriguez, 38. Sergio z pen., 74. Arizmendi - 9. D. Milito, 80. Ewerthon), Pamplona - Getafe 0:2 (52. Celestini, 75. Nacho), Real Madrid - Villarreal 0:0, Santander - Atlético Madrid 0:1 (12. Torres), Bilbao - San Sebastian 1:1 (38. Aduritz z pen. - 87. Aranburu).