Šlágr německé ligy Bayern - Norimberk skončil bez branek

BERLÍN

Bezbrankovou remízou skončil sobotní šlágr třetího kola německé fotbalové ligy mezi úřadujícími mistry z Bayernu Mnichov a Norimberkem. Oba týmy do té doby v sezoně neztratily ani bod, Norimberk navíc ještě neinkasoval. V základní sestavě hostů, kteří stále vedou tabulku, nechyběli ani čeští reprezentanti Jan Polák s Tomášem Galáskem.

Naopak Hannover prožívá v posledních týdnech těžké chvíle. Dnes se tým i s Jiřím Štajnerem představil na domácí půdě proti nováčkovi soutěže z Cách a ze zápasu si odnesl potupnou porážku 0:3. Hannover je po třech kolech poslední bez bodu a s vysoce pasivním skóre 2:11.

Překvapivý výsledek se zrodil i ve Stuttgartu, kam přijela dortmundská Borussia. Hosté se dostali do vedení ve 20. minutě, kdy se nešťastně trefil do vlastní sítě Magnin. O deset minut později vyrovnal Tasci, ale Stuttgart se radoval jen chvíli: už v 32. minutě skóroval hostující Kringe a domácí tak po poločase prohrávali 1:2. Na konečných 3:1 pro Dortmund upravil dvě minuty před koncem Frei.

Dva čeští zástupci se představili v dresu Bochumi, která na svém hřišti nastoupila proti Chotěbuzi. Pavel Drsek a Filip Trojan však nemohli být po zápase spokojeni, protože jejich tým prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil pět minut před koncem Brazilec Da Silva. Bochum je tak spolu s Hannoverem jediným týmem bundesligy, který ještě nezískal ani bod.

Německo - 3. kolo:
Stuttgart - Dortmund 1:3 (30. Tasci - 20. vlastní Magnin, 32. Kringe, 88. Frei), Bayern Mnichov - Norimberk 0:0, Bochum - Chotěbuz 0:1 (85. Da Silva), Mönchengladbach - Bielefeld 1:0 (60. Kahe), Hannover - Cáchy 0:3 (15. Schlaudraff, 47. Dum, 72. Plasshenrich), Leverkusen - Wolfsburg 1:1 (49. Juan - 70. vlastní Madouni).