Charkov

Velkou fotbalovou chytrost a k tomu brilantní kopací techniku prokázal v ukrajinské lize Brazilec Cleiton Xavier z týmu Metalist Charkov. V utkání 25. kola proti Oděse vsítil fantastický gól, když skóroval přímo z výkopu a zostudil brankáře Bezotosného.

Xavier Cleiton vstřelil gól přímo z výkopu.

K situaci došlo ve 28. minutě utkání krátce poté, co Charkov inkasoval první branku. Xavier využil nepozornosti hráčů soupeře, kteří ještě dostatečně nevstřebali gólovou radost. Na své polovině se nestačili řádně zformovat a byli za to potrestáni.

Třicetiletý záložník si všiml, že je k němu Bezotosnyj otočený zády, jakmile tak jeho tým dostal od rozhodčího pokyn k rozehrání výkopu, zkusil to rovnou na bránu a trefil se nádherně.

Metalist tento zásah hodně povzbudil a ve druhém poločase dokonal obrat, když nejprve skóroval Sosa a po něm se podruhé v zápase prosadil Xavier. Charkov udržel po vítězství 3:1 druhou příčku v tabulce, Černomorci patří šesté místo.