Fotbalisté Helsinek před odvetou v Plzni porazili ve finské lize Ilves

Fotbalisté Helsinek v obměněné sestavě zvítězili ve finské lize 2:1 na hřišti Ilves. Úřadující šampioni se dobře naladili na úterní odvetu 2. předkola Ligy mistrů v Plzni, s níž doma prohráli 1:2.

Bojan Radulovič (druhý zprava) z HJK se raduje se spoluhráči z branky proti Plzni.

Trenér HJK Koskela udělal devět změn v základní sestavě oproti středečnímu zápasu s Viktorií. Vítězství favorita v Tampere se ale nerodilo snadno, hosté museli dotahovat nepovedený první poločas, po němž prohrávali 0:1.

Vyrovnaní zařídil v 72. minutě střídající srbský útočník Radulovič, který skóroval i proti Plzni. Obrat dokonal dvě minuty před koncem stoper Hoskonen, společně s gólmanem Hazardem jediný hráč, jenž v obou zápasech tohoto týdne odehrál celých 90 minut.

Helsinky jsou po 16 utkáních Veikkausliigy na druhém místě tabulky o skóre za KuPS Kuopio, jenž má dva zápasy k dobru.

Obhájci titulu nastoupili v sestavě: Hazard - Saksela, Hoskonen, Peltola - Terho (60. Olusanya), Búdžillab (37. Vaananen), Tanaka, Soiri (87. Ylitolva) - Serrarens, Abubakari (60. Radulovič), Yli-Kokko (60. Murilo).