Vyškov - Prostějov 4:3Fotbalisté Vyškova v přestřelce udolali Prostějov 4:3 a vedou druhou ligu

Fotbalisté Vyškova udolali v 9. kole druhé ligy v přestřelce Prostějov 4:3 a vrátili se do čela tabulky. Účastník baráže z minulé sezony vede soutěž o bod před druhou Zbrojovkou Brno a o tři body před třetí Duklou Praha, která v pátek prohrála v Opavě. Vlašim remizovala v Brně s Líšní 2:2 a olomoucká rezerva zvítězila v Kroměříži 2:1.

Vyškov byl proti předposlednímu Prostějovu velkým favoritem, ale na zisk očekávaných tří bodů se ve svém azylu v Drnovicích nadřel. Hosty dokonce v 57. minutě poslal po individuální akci do vedení 3:2 Jaroň, domácí ale otočili stav. Obrat dokonal v 86. minutě Kanakimana z Burundi. I předchozí tři góly Vyškova dali afričtí hráči, dvakrát se trefil Tožan Metsoko, který se v brněnským Řezníčkem dělí o vedení v tabulce kanonýrů. Favorit vyhrál i pátý domácí zápas v sezoně.

O skóre za Duklou je čtvrtá Vlašim, která v závěru ztratila vítězství proti Líšni. Brněnský celek srovnal v 88. minutě, kdy dal z penalty svůj druhý gól v utkání Čermák. Hosté poprvé po čtyřech kolech nevyhráli a na první příčku ztrácejí tři body. Líšeň je osmá.

Olomoucká rezerva si připsal třetí vítězství po sobě a opět výsledkem 2:1. Nováček z Kroměříže naopak potřetí z posledních čtyř kol nebodoval. Hanáci přeskočili dnešního soupeře v tabulce a patří jim deváté místo.