Hlavní obsah

Fousek vyjádřil podporu turecké federaci a připomněl utkání v Gaziantepu

7. 2. 2023 13:13

Předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek vyjádřil upřímnost soustrast a podporu turecké fotbalové federaci v souvislosti s ničivým zemětřesením na jihovýchodě země. Fousek na webu fotbal.cz také připomněl listopadový přípravný zápas české reprezentace v Gaziantepu, jenž byl katastrofou zasažen. Počet obětí pondělního zemětřesení v Turecku a sousední Sýrii přesáhl 5000.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Petr Fousek během tréninku fotbalové reprezentace před zápasy Ligy národů s Portugalskem a Švýcarskem. Archivní fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Fousek osobně komunikoval s prezidentem tureckého svazu Mehmetem Büyükeksim a generálním sekretářem Kadirem Kardasem. "S obrovským zármutkem sledujeme následky této katastrofy a její dopad na tamní civilní infrastrukturu, tu fotbalovou pochopitelně nevyjímaje," řekl šéf FAČR.

"Tato událost je pro naši asociaci citlivou i proto, že ve městě Gaziantep náš národní tým před pouhými třemi měsíci sehrál přípravné utkání proti turecké reprezentaci a v místním klubu zanechali stopu také čeští hráči včetně aktuálně působícího Matěje Hanouska a dříve Tomáše Pekharta či Františka Rajtorala," přidal Fousek, podle něhož je FAČR s obráncem Hanouskem v kontaktu.

Büyükeksi z Gaziantepu pochází a dříve působil ve vedení tamního klubu. "Také proto jsme považovali za čest, že jsme na zdejším stadionu nedávno jako první tým mohli nastoupit proti domácí reprezentaci," konstatoval Fousek. České mužstvo v závěrečném duelu loňského roku podlehlo Turecku 1:2.

Reklama