Česko - Španělsko 0:3Čeští futsalisté zahájili elitní fázi kvalifikace MS prohrou se Španělskem

Čeští futsalisté na úvod elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa 2024 podlehli v Praze favorizovanému Španělsku 0:3. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna prohráli i patnácté vzájemné utkání při celkovém skóre 11:68.

„Já bych řekl, že jsme byli celý zápas důstojným soupeřem. Ale ten level byl vidět zejména v zakončení. Hrajeme na góly a Španělé dali tři. My jsme i přes velké šance, když jsme netrefili dvakrát prázdnou bránu, gól nedali,“ uvedl kouč Neumann v nahrávce pro média.

Češi s dvojnásobnými mistry světa a rekordními sedminásobnými evropskými šampiony v úvodní půli v libeňské UNYP Areně udrželi bezbrankovou remízu. Domácí několikrát podržel gólman Vahala, jemuž těsně před pauzou pomohla tyčka po Adolfově střele přímo z rohového kopu.

Španělům vyšel vstup do druhého dějství. Ve 22. minutě si po rohu Koudelka srazil míč do vlastní branky a za necelou minutu zvýšil Mellado. Domácí následně nevyužili slibné šance a ve 35. minutě uzavřel skóre Adolfo, jenž střelou z vlastní poloviny přehodil vracejícího se Vahalu.

„I když jsme dostali dva slepené góly během minuty, tak jsme se zvedli. Pomohla tomu i střídání, osvěžili jsme hru. Ale ty dvě tutovky nás budou mrzet, protože se zápas mohl ještě zlomit,“ řekl Neumann.

Jeho tým se ve druhém zápase skupiny D představí v úterý ve Slovinsku, dalším českým soupeřem bude Itálie. Z pěti čtyřčlenných skupin postoupí přímo na šampionát vítězové, čtyři nejlepší celky na druhých místech čeká baráž. Závěrečný turnaj se uskuteční od 14. září do 6. října v Uzbekistánu.

Čeští reprezentanti dosud na mistrovství světa startovali čtyřikrát. Jejich nejlepším výsledkem je osmé místo z roku 2004, kdy se turnaje na Tchaj-wanu zúčastnilo jen 16 celků oproti současným 24.

Utkání skupiny D elitní fáze kvalifikace MS 2024 futsalistů:
Česko - Španělsko 0:3 (0:0)
Branky: 22. vlastní Koudelka, 23, Mellado, 35. Adolfo.
Sestava Česka: Vahala (Němec) - P. Drozd, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Záruba, Kuchta, Rešetár, Seidler, Bína, Holý, Vnuk, Knobloch. Trenér: Neumann.
1.Španělsko11003:03
2.Itálie11003:13
3.Slovinsko10011:30
4.Česko10010:30

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.