Garcia po neúspěšné sezoně skončil u fotbalistů Lyonu

U fotbalistů Lyonu po neúspěšné sezoně skončil trenér Rudi Garcia. Zatímco loni v létě se probojoval s týmem až do semifinále Ligy mistrů, tentokrát Lyon do elitní soutěže vůbec nedovedl. Po nedělní porážce 2:3 s Nice uzavřeli Garciovi svěřenci nepovedený ročník francouzské ligy na čtvrtém místě.

U fotbalistů Lyonu po neúspěšné sezoně skončil trenér Rudi Garcia

Lyon loni v létě v nezvyklé dohrávce Ligy mistrů vyřadil ve čtvrtfinále senzačně Manchester City, o kolo dál klub zastavil mnichovský Bayern. "Chtěl jsem odejít s tím, že jsme v Lize mistrů, ale není tomu tak. Konec byl jako noční můra. A byl to můj poslední zápas," oznámil Garcia po prohře s Nice.

Sedmapadesátiletý kouč přišel do Lyonu po angažmá v Lille, AS Řím a Marseille v říjnu 2019 a s vizitkou muže, který byl ve své rodné zemi vyhlášen třikrát nejlepším trenérem roku. Na lavičce tehdy nahradil Brazilce Sylvinha. Ten shodou okolností také v neděli ohlásil, že se vrací do Corinthians, tedy klubu, kde začal hráčskou kariéru.