Bahrajn - Japonsko 1:3Japonsko je ve čtvrtfinále mistrovství Asie

Japonští fotbalisté postoupili do čtvrtfinále mistrovství Asie. V Kataru porazili 3:1 Bahrajn s mladoboleslavským útočníkem Júsufem Hilálem. V další fázi turnaje se Japonci v sobotu utkají s Íránem, který v druhém osmifinále udolal Sýrii 5:3 na penalty po výsledku 1:1.

Japonští fotbalisté slaví branku v utkání proti Bahrajnu.

Držitele rekordních čtyř asijských titulů v Dauhá poslal do vedení po půl hodině hry Doan, druhou japonskou branku přidal ve 49. minutě Kubo. Bahrajn zdramatizoval duel díky vlastnímu gólu brankáře Suzukiho, ale poslední slovo měl v 64. minutě Ueda. Hilál, jenž ve skupině skóroval proti Jordánsku, se tentokrát do statistik zapsal pouze žlutou kartou.

Favorizovaní Íránci v Dauhá otevřeli skóre ve 34. minutě, na Taremího proměněnou penaltu však odpověděl v 64. minutě Chribín dalším gólem z pokutového kopu. Trojnásobní mistři Asie měli velký tlak, ale těsně před koncem normální hrací doby byl útočník Taremí z Porta vyloučen po druhé žluté kartě. Syřané v prodloužení početní výhodu nevyužili a v penaltovém rozstřelu jednou neuspěli, zatímco Íránci proměnili všechny svoje pokusy.