Korea a Jordánsko postoupily na fotbalovém mistrovství Asie do semifinále

Korejští fotbalisté porazili na mistrovství Asie v Kataru 2:1 po prodloužení Austrálii a postoupili do semifinále. V něm se utkají s Jordánskem, které po výhře 1:0 nad Tádžikistánem prošlo mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu poprvé.

Jordánský fotbalista Yazan Al Naimat se raduje z postupu.

Korejci prohrávali s Austrálií od 42. minuty po Goodwinově gólu a stejně jako v osmifinále byli na pokraji vyřazení. Proti Saúdské Arábii srovnali v deváté minutě nastavení a následně postoupili po penaltovém rozstřelu, dnes dal gól na 1:1 Hwang Hi-čchan v šesté minutě nastavení z pokutového kopu.

Na zásah útočníka Wolverhamptonu navázal ve 104. minutě další hráč z Premier League Son Hung-min, hvězda Tottenhamu dokonala obrat přesnou střelou z přímého kopu. Záhy byl vyloučen O'Neill a Korea v přesilovce náskok uhájila. Při 14. účasti se dostala pojedenácté do semifinále a stále může doufat v první triumf na šampionátu po 64 letech.

Jordánsko posunul mezi nejlepší čtyři týmy mistrovství Chanonovův vlastní gól z 66. minuty. Stejný hráč v osmifinále zařídil jedinou brankou Tádžikistánu remízu 1:1 proti Spojeným arabským emirátům. Nováček turnaje následně zvládl penaltový rozstřel, další postup dnes už nevybojoval.

Mistrovství Asie ve fotbale v Kataru - čtvrtfinále:
Jordánsko - Tádžikistán 1:0 (0:0)
Branka: 66. vlastní Chanonov.
Austrálie - Korea 1:2 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 42. Goodwin - 90.+6 Hwang Hi-čchan z pen., 104. Son Hung-min. ČK: 105.+4 O'Neill (Austrálie).